Мета крайової виконавчої влади – не обмежувати видатки, а реалізувати резерви

Про бюджет Буковини на 2009 рік з представниками обласних та районних засобів масової інформації спілкувалася сьогодні начальник Головного фінансового управління обласної державної адміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк. Не зважаючи на те, що у 2009 році бюджети всіх рівнів є досить обмеженими, констатувала пані Пушко-Цибуляк, бюджет Чернівецької області дасть змогу забезпечити нормальне функціонування бюджетного середовища та життєдіяльність територій. Загальний обсяг обласного бюджету становить 883,7 млн. грн. Порівняно з минулим роком, обласний бюджет збільшився на 8,6%. Всі вимоги законодавства України щодо забезпечення в повному обсязі видатків за захищеними статтями, у тому числі на заробітну плату працівників бюджетної сфери, бюджетом передбачено реалізувати повною мірою.

Облдержадміністрацією опрацьовано всі проекти районних бюджетів. Вже прийняті бюджети Сторожинецького, Вижницького, Новоселицького, Заставнівського районів. Аналіз показує, що в цих районах на сьогодні, виходячи з наявного фінансового ресурсу, будуть забезпечені всі захищені статті: зарплата, витрати на енергоносії, виплата стипендій, оплата видатків на харчування, медикаменти.

В галузі охорони здоров’я, з урахуванням дев’ятнадцятивідсоткового рівня інфляції, на 22% збільшено видатки на медикаменти. Необхідними препаратами будуть забезпечені пацієнти відділення гемодіалізу в обласній клінічній лікарні, обласного онкодиспансеру та дитячої клінічної лікарні. Передбачено видатки на відповідні препарати для хворих на цукровий діабет. Буде придбано медичне обладнання для обласної дитячої лікарні, наркозно-дихальні апарати для обласних медичних закладів.

Не зважаючи на фінансову кризу, крайова влада передбачила необхідні видатки і в галузі освіти, культури, туризму і спорту, сказала Єлизавета Пушко-Цибуляк. Навіть збережено стипендії обдарованим дітям, В повному обсязі передбачені всі соціальні виплати для дітей-інвалідів та дітей, позбавлених батьківського піклування. Передбачені кошти на проведення ремонтних робіт в школах-інтернатах, які утримуються за рахунок обласного бюджету, зокрема в Селятинській школі-інтернаті та Хотинській спецшколі. Також, підкреслила головний фінансист Буковини, принциповим є питання завершення добудови навчальних закладів з високим рівнем готовності, а також здійснення необхідних будівельних робіт на об’єктах соціально-культурного призначення з метою їх консервації.

Незважаючи на обмеженість бюджету, у першому півріччі цього року буде здійснена основна частина ремонтних робіт в обласній філармонії, заплановано більше 1 млн. грн. на культурно-мистецькі заходи, фестивалі міжнародного значення, придбання літератури для бібліотек краю тощо.

Для сприяння реалізації соціального захисту сім’ї, дітей та молоді за кошти обласного бюджету утримуватимуться центр матері і дитини, центр соціально-психологічної допомоги, притулок для неповнолітніх. Продовжує фінансуватися програма “Турбота”, в рамках якої буде надаватися матеріальна допомога найбільш незахищеним верствам населення. 2,5 млн. грн. передбачено на оздоровлення дітей пільгових категорій. Передбачається підтримка громадських організацій.

«Не дивлячись на обмежений фінансовий ресурс, невизначену ситуацію з динамікою інфляції та процесами, пов’язаними з наслідками фінансової кризи, обласна виконавча влада і цього року працюватиме в напрямку розвитку, – відзначила Єлизавета Пушко-Цибуляк. – Ми ставимо за мету не обмежувати видатки, а забезпечити додаткові надходження до бюджету області, зреалізувати всі резерви, які є на території Буковини, для наповнення бюджету».


Tags: , , ,