Meridian Czernowitz уже завтра


ІІІ Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz розпочинається уже завтра і триватиме з 6 по 9 вересня, в Чернівцях, Кам’янці-Подільському та Хотині. Що на нас чекає? Спробуємо розібратись.

Перш за все, “Один фестиваль – три міста“. Попри аргументи про експансію Фесту на ці три міста, не факт, що таке починання (експеримент) буде вдалим. Як мінімум, ті події можуть бути просто відірваними від Меридіану й відбутися собі “десь там”, з якогось дива під брендом Фесту. Як максимум – можуть дезорієнтувати людей і відірвати якусь частину аудиторії від Чернівців у мандри. Частину, яка за інших обставин перебувала би тут, в Чернівцях. Чи так багато буде гостей Фесту, щоб їх ще й ділити на дві частини? Запитань багато, відповідь отримаємо за кілька днів:)

Дуже важливо – фестивальні події не накладаються одна на одну, з тих що у Чернівцях. Хотин і Кам’янець – ті події будуть відбуватися паралельно з чернівецькими (ще один аргумент, до речі, на користь думки про відірваність подій та аудиторії). Тобто якщо за Меридіан вважати тільки Чернівецький (“трушний”:) ) Меридіан – то фестивальні події не накладаються. Кожен гість Фесту зможе відвідати абсолютно усі заходи. Це однозначно класно (пригадуючи минулорічний розклад…).

Нове цього року – книжкова виставка в Художньому музеї. Взагалі, Художній музей цього року буде мало не центровою локацією Меридіану. Буде 11 стендів від видавництв із Австрії, Німеччини, Швейцарії, Молдови, України та Ізраїлю. Усіх, хто придбає книгу, частуватимуть вином. Ну й, звісно ж, можна буде взяти автографи присутніх авторів.

Видавничий напрям “не видавництва” Meridian Czernowitz набирає неабияких обертів. Протягом фестивальних днів будуть презентовані книги, видані Меридіаном:
ОКСАНА ЗАБУЖКО “З мапи книг і людей” (!!!)
ІГОР ПОМЕРАНЦЕВ “Czernowitz. Черновцы. Чернівці”
Юрій Андрухович “Лексикон інтимних міст”-міні
Андрій Любка “Сорок баксів плюс чайові”
Остап Сливинський “Адам”
Григорій Семенчук “Внутрішній джихад”
Дмитро Лазуткін “Добрі пісні про поганих дівчат”
Альманах поезій та перекладів 2012.
Як мінімум Забужко та Померанцев – однозначно варто відвідати.

Поезія на Калинці – … сміливо, скажімо так. Читання будуть на Львівській стоянці, гучномовці будуть передавати голоси поетів на усю Калинку.

Новомедійні новації – фестиваль транслюватиме онлайн Чернівці.тв. Не факт, що трансляція не падатиме чи що буде показувати усі події – але це круто, дійсно круто. Крім того, деякі локації Фесту бачимо на 4sq та Google Maps. Ну й на Фб теж є що подивитися.

Кіно про цьогорічний Меридіан зніматиме Пітер Померанцев, двоюрідний брат Святослава Померанцева. Кіно, тобто, обіцяє бути кращим за зняте космонавтами.

А ще – день Йозефа Шмідта, музичні мікси, сигарно-поетичні вечори, блюз на Цецино, відеопоезія, і – читання, читання, читання… Як воно буде? Подивимось.

Наразі раджу подивитися програмку і вирішити що цікаво конкретно вам. Ці програмки, до речі, можна отримати в інфоцентрі Меридіану в Ратуші – на паперових зручно обводити кружечками події, на які плануєте піти (зображення клікабельні):

 • Paul Ancel

  Боже, варто було розмістити під рекламою попереднього дня фестивалю комент із посиланням на критичну статтю про органзаторів Мерідіану – і коментування закрили. Демократія! БуковинаОнлайн вже став сайтом родини Померанцевих, як і фестиваль? (читав – ридав: “Кіно про цьогорічний Меридіан зніматиме Пітер Померанцев, двоюрідний брат Святослава Померанцева”). Чи можна ставити лінки лише на чернівецькі сайти? То будь ласка: http://buknews.com.ua/page/bytva-knygnikh-sponsorov.html

  • Що ж, на чернівецький хай буде.
   Але надалі спам і офтоп просто видалятиму.
   За “закриті коментарі” перепрошую – наслідок мого недолугого редагування коментаря через діскас, коменти, звісно ж, відновив і дякую що вказали (сам би не дізнався, що там коментарі закриті).
   Щодо критичної статті, то це не зовсім стаття. Стаття (журналістська тобто стаття) має посилатися на щось, там же багато суджень і варіанти лише два:
   1. це заказуха
   2. автор некомпетентний і цікавим бути не може.

   До ваших слів довіри не маю жодної, бо раз ви дозволяєте собі сказати, що стаття – “реклама попереднього дня”, значить, ви схильні говорити і стверджувати те, про що абсолютно нічого не знаєте.

   Надалі спам – одразу в треш. Офтоп – також.

   • Paul Ancel

    Тобто, за Вашою логікою, я повинен вказати назву заміського закладу, де Померанцеву-мол передавалися гроші, і дату/час передачі? Тоді може зразу назвати прізвища інформаторів – щоб людям голови повідкручували і у Вас менше конкурентів-“консультантів” у Чернівцях було?

    • Не зовсім.
     Є різні формати. Серйозний – коли за кожним словом є якісь підтвердження (стандарти вимагали раніше з 3-х мінімум джерел, тепер можна з 2-х).
     Напівсерйозний – коли щось підтверджено, а щось думки (але НЕ в суміші, бо пам’ятаємо про стандарт “факти окремо від думок”).
     І жовтий – коли багато тверджень і нульова достовірність.
     За моєю логікою, Ви нічого не повинні, пишіть у будь-якому зручному для Вас форматі – там, де він доречний.
     Тут, на цьому сайті, формат зовсім інший. Я буду радий якщо Ви тут писатимете щось у форматі, прийнятому тут. Тим більше, що є дуже і дуже багато місць, де прийнято спілкуватися зовсім по-іншому.
     Власникам сайтів зазвичай вигідні суперечки, перепалки, гострі моменти і так далі.
     Але тут я прошу дуже небагатого: спілкуватися так, щоб усім було приємно і ніхто не залишився обділеним (перефразовуючи класика). Тому тут уже два роки не згадується політика, корупція, гроші та інші подібні “приземлені” теми. Тим більше про “відкручені голови”.

     Це некомерційний проект. Робиться за принципом “щоб самим було цікаво і приємно”.
     Прошу розуміння,
     дякую

     • Paul Ancel

      Розумію. Оскільки я очевидно не належу до “самих” – то й претензій не маю за визначенням. Але не забувайте: якщо Ви не цікавитеся політикою, то політика однак цікавитиметься Вами…

     • Чому ж, я цікавлюсь, і говорю про це, і говорю різними словами.
      але НЕ ТУТ,
      дякую за розуміння

ТЕҐИ:
internet Literatur Cafe Анонс Буковина Література Мистецтво Новини Освіта Охорона здоров’я Події Політика Святкове Статті Театр ім. О.Кобилянської Художній музей Чернівці афіша в Україні виставка вшанування пам’яті презентація прес-конференція прес-реліз фестиваль фото