Meridian Czernowitz уже завтра


ІІІ Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz розпочинається уже завтра і триватиме з 6 по 9 вересня, в Чернівцях, Кам’янці-Подільському та Хотині. Що на нас чекає? Спробуємо розібратись.

Перш за все, “Один фестиваль – три міста“. Попри аргументи про експансію Фесту на ці три міста, не факт, що таке починання (експеримент) буде вдалим. Як мінімум, ті події можуть бути просто відірваними від Меридіану й відбутися собі “десь там”, з якогось дива під брендом Фесту. Як максимум – можуть дезорієнтувати людей і відірвати якусь частину аудиторії від Чернівців у мандри. Частину, яка за інших обставин перебувала би тут, в Чернівцях. Чи так багато буде гостей Фесту, щоб їх ще й ділити на дві частини? Запитань багато, відповідь отримаємо за кілька днів:)

Дуже важливо – фестивальні події не накладаються одна на одну, з тих що у Чернівцях. Хотин і Кам’янець – ті події будуть відбуватися паралельно з чернівецькими (ще один аргумент, до речі, на користь думки про відірваність подій та аудиторії). Тобто якщо за Меридіан вважати тільки Чернівецький (“трушний”:) ) Меридіан – то фестивальні події не накладаються. Кожен гість Фесту зможе відвідати абсолютно усі заходи. Це однозначно класно (пригадуючи минулорічний розклад…).

Нове цього року – книжкова виставка в Художньому музеї. Взагалі, Художній музей цього року буде мало не центровою локацією Меридіану. Буде 11 стендів від видавництв із Австрії, Німеччини, Швейцарії, Молдови, України та Ізраїлю. Усіх, хто придбає книгу, частуватимуть вином. Ну й, звісно ж, можна буде взяти автографи присутніх авторів.

Видавничий напрям “не видавництва” Meridian Czernowitz набирає неабияких обертів. Протягом фестивальних днів будуть презентовані книги, видані Меридіаном:
ОКСАНА ЗАБУЖКО “З мапи книг і людей” (!!!)
ІГОР ПОМЕРАНЦЕВ “Czernowitz. Черновцы. Чернівці”
Юрій Андрухович “Лексикон інтимних міст”-міні
Андрій Любка “Сорок баксів плюс чайові”
Остап Сливинський “Адам”
Григорій Семенчук “Внутрішній джихад”
Дмитро Лазуткін “Добрі пісні про поганих дівчат”
Альманах поезій та перекладів 2012.
Як мінімум Забужко та Померанцев – однозначно варто відвідати.

Поезія на Калинці – … сміливо, скажімо так. Читання будуть на Львівській стоянці, гучномовці будуть передавати голоси поетів на усю Калинку.

Новомедійні новації – фестиваль транслюватиме онлайн Чернівці.тв. Не факт, що трансляція не падатиме чи що буде показувати усі події – але це круто, дійсно круто. Крім того, деякі локації Фесту бачимо на 4sq та Google Maps. Ну й на Фб теж є що подивитися.

Кіно про цьогорічний Меридіан зніматиме Пітер Померанцев, двоюрідний брат Святослава Померанцева. Кіно, тобто, обіцяє бути кращим за зняте космонавтами.

А ще – день Йозефа Шмідта, музичні мікси, сигарно-поетичні вечори, блюз на Цецино, відеопоезія, і – читання, читання, читання… Як воно буде? Подивимось.

Наразі раджу подивитися програмку і вирішити що цікаво конкретно вам. Ці програмки, до речі, можна отримати в інфоцентрі Меридіану в Ратуші – на паперових зручно обводити кружечками події, на які плануєте піти (зображення клікабельні):


Tags: , ,