Meridian Czernowitz 2012, день 1


Перший день Meridian Czernowitz минув, на жаль, далеко не усе вдалося побачити, але кілька слів про нього варто сказати.
Розпочну з цитати Юрія Андруховича:

Відбувалось не настільки емоційно, як було першого разу. Можливо, фестиваль просто входить у свою колію, звичну рутину.
На мій погляд, це може бути погано. Коли всі звикнуть до того, що раз на рік відбуватиметься фестиваль. Тому постійно потрібно вигадувати чудеса. Третій може бути кризовий. Тепер це треба буде подалати і вирішити, що буде на четвертому, щоб він перевершив усі попередні.

… і додам цитату Оксани Забужко (вона ці слова особисто написала до Фб-сторінки Меридіану, сам бачив!):

Початок супервдалий! Чернівці – місто містичне, і стільки поетів, прибулих з різних мов і культур, не могли не витворити тут, уже самим тільки своїм віршованим бурмотінням, магічного поля, в якому вже почали множитися різного роду чудесні збіги й фантасмагоричні сюжети… Принаймні кількох людей, “загублених” ще в 1990-ті на різних кінцях європейського континенту, мені всього тільки за півдня уже вдалося віднайти. Дякую! )))

Яким же був початок? Для кожного своїм власним. Світи розділилися, і від учора в Чернівцях існує така собі паралельна реальність “Meridian Czernowitz” – здається, настільки паралельна, що якби сам у ній не побував то думав би, що вона ніяк не перетинається з нашою звичною.
Заходиш до Художнього музею – там Свято, виходиш на Емінеску – там буденні Чернівці, заклопотані люди, мряка (і дощ): усе, як завжди.

Чомусь позавчора був певен, що до початку Меридіану мають відкрити головні двері – але до Художнього музею все ще треба пролазити з боку Емінеску. Колоритненько:)
Художній музей, до слова, така собі центрова цьогорічна локація: тут постійнодіюча книжкова виставка, чай-кава, вино, фотовиставки, поетичні читання.
Купуєте якусь книгу – отримуєте флаєр, який тут же можете обміняти на келих гарного білого вина. До речі, про флаєри: існують такого ж формату флаєри на
– чай-каву (можна обміняти в Художньому музеї будь-коли),
– на кружку пива (можна обміняти з 19 до 23 години 9 вересня на Цецино),
– на “порцію смачного плову” (можна обміняти з 19 до 23 години 9 вересня на Цецино),
– на кухоль пива у кафе Брістоль (з 15 до 17 години 9 вересня).
Де їх брати – не знаю, але, як перефразовуючи класика, “раз є в обігу такі цінні папери – має ж у когось бути їх багато”;)

Флейдерман – ніякий не занудний, як дехто раніше стверджував. Як я вже відкоментив на сторінці з онлайн-трансляцією, це зовсім не так. Дуже шкода, що не міг слухати його наживо. Його розповідь про Йозефа Шмідта була цікавою, збалансованою з аудіо-візуалкою, словом, близькою особисто мені.

Концерт оркестру Лева Фельдмана та Агашкіна, а потім Агашкіна з діджеями – класний, дійсно класний концерт. З іншого боку, десь, можливо, можна було більше вплести композиції, виконані оркестром, до самого фестивалю. Дуже сподобалась друга композиція Агашкіна з діджеями. Думаю, окрім видавничої діяльності Меридіан міг би зайнятися й музичною – записувати класну музику тобто і потім продавати диски та / або продавати ті композиції в онлайні. Принаймні, варто про це подумати.

В Пабліку не був, але читав, що там було круто і що програма затягнулася допізна. Хто був, хто бачив, хто хоче поділитися враженнями-думками – велкам до коментів:)

І не забувайте про онлайн-трансляцію:
http://www.facebook.com/meridiancz/app_195611817141370 (тут можна коментити;) )
http://www.meridiancz.com/online/
http://chernivtsy.tv/component/option,com_player/task,3/view,player/


Tags: ,