MERIDIAN CZERNOWITZ, день перший


Учора, 3 вересня, відбулося уочисте відкриття міжнародного поетичного фестивалюMERIDIAN CZERNOWITZ“; і перший фестивальний день видався дуже навіть насиченим. Деякі події навіть трошечки накладалися одна на одну, а деякі дещо затрималися.


Відкриття – у мармуровій залі ЧНУ; Святослав Померанцев (президент фестивалю), Петро Рихло.
Святослав – про історію метаморфоз від продажу клімату звичайного інтер’єрного до клімату поетичного у Чернівцях.
Петро Рихло – переклад на німецьку.


Голова Наглядової ради Фонду «Open Ukraine» Терезія Яценюк; (на офіційному сайті Фонду – коротенька інформація щодо промови пані Яценюк)

Формат поетичної частини дійства у мармуровій залі був наступним: кожен учасник зачитував одну чи декілька своїх поезій, одразу ж лунав і переклад (на українську чи навпаки з української).
Повна зала – але без штовханини; сама програма – без зайвих моментів, досить коротка і насичена.


Ельке Ерб


Юліан Шуттінг


Інгеборг Кайзер


Наталка  Білоцерківець


Бріггітте Олешинські


Юрій Андрухович


Герхард Фалькнер


Андреас Заурер


Мілена Фіндайс


Олег Лишега


Хендрік Джексон


Ігор Померанцев


Кава та вино на величезній терасі Мармурової зали університету під музику німецьких та австрійських композиторів 20-40 років двадцятого сторіччя у виконанні струнного квартету.”
Прямо на терасі можна було отримати свіжу каву від “Чашки”, вино – у блакитній залі, там же ще один стіл із кавою.
Досить тривале невимушене спілкування, гарне вино, кава; і – на щастя, сприятлива погода.


На терасі – лунає українська, німецька, англійська; жодних мовних бар’єрів.


Виставка фотографій французького фотохудожника Алена Рів’єра у Художньому музеї. Тридцять фотографій із зображенням циганів, до яких підібрані вірші Пауля Целана.
Цікаві фотороботи, безперечно. Над такими потрібно думати.


Ален Рів’єр, Автор


Показ конкурсної поезії номінантів на премію “Бук”.
У кафе “Стрімко” половину приміщення облаштували під імпровізований кінозал.
Глядачів досить багато, трошки бракувало вільного місця; ведучий – Сашко Горський.


Сигарно  – поетичний вечір у клубі ресторані “Sorbonne”. Під час прослуховування поезії Юрія Андруховича про дим, клуби і сигари відбулася дегустація сигар, а також презентація журналу Cigar Clan.
Майданчик у безпосередній видимості Андруховича з Бойченком був досить обмеженим, тож приблизно половина присутніх не дивилася, а лише слухала; у тому числі й твори, які звикли більше чути як пісні (у виконанні Мертвого півня).
Поусюди – люди з сигарами (кому вистачило то міг безперешкодно отримати собі одну із них абсолютно безкоштовно; та ще й з невеличкою лекцією про правильність їх надрізання, підпалювання тощо), а на стінах (вікнах) – фотороботи Марти Валуєвої.
Цікава атмосфера, цікаві люди, і не надто нав’язливий запах тютюну (деякі вікна абсолютно не містили шибок); і усе це – під голос Андруховича і у меншій (значно меншій) мірі Бойченка.


Фотовиставка Марти Валуєвої.


Столик із сигарами від спонсорів – тут завжди людно.

Сьогодні ж, нагадаємо, починаючи із 12 години і до пізнього вечора Фестиваль пропонує чимало цікавих заходів (найцікавіші відбуватимуться у районі та безпосередньо в “Карінтії” по вул. О.Кобилянської).


Tags: , , , , , ,