Вшанування пам’яті видатних чернівчан

Буковинському державному медичному університету надано дозвіл встановлення меморіальної дошки Герою України Володимиру Івасюку з нагоди його 60-річчя на фасаді будинку на Театральній площі,2 з таким текстом українською мовою:
«У цьому закладі з 1967 по 1972 роки навчався видатний український композитор – Володимир Івасюк».

Ще одну меморіальну дошку на фасаді будинку на вул. Й.Гете,6 буде встановлено видатному вченому-невропатологу, багаторічному завідувачу кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології Буковинського державного медичного університету професору Савенку Сергію Миколайовичу з таким текстом українською мовою:
У цьому будинку у 1945-1976 рр. проживав видатний вчений-невропатолог, засновник і багаторічний завідувач кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології Чернівецького державного медичного інституту професор, доктор медичних наук Савенко Сергій Миколайович”.

Науково-дослідному Центру буковинознавства при Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича надано дозвіл встановити меморіальну дошку всесвітньовідомому економісту Йозефу А.Шумпетеру на фасаді будинку першого корпусу університету на вул. Університетській,28 з таким текстом українською та німецькою мовами:
«Тут працював у 1909-1911рр. економіст та соціолог Йозеф А.Шумпетер (1883-1950), професор університетів у Чернівцях, Граці, Бонні та Гарварді»
«Hier wirkte von 1909 bis 1911 der Wirtschafts – und Sozialwissenschaftler Joseph A. Schumpeter (1883 – 1950), Professor an den Universit?ten Czernowitz, Graz, Bonn und Harvard»

Після відкриття цих меморіальних дошок їх на свій баланс та утримання візьмуть відповідно Буковинський державний медичний університет та Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича.

(с) Прес-центр міської ради


Tags: , ,