Марафон написання листів 2010

Марафон Написання Листів – щорічна всесвітня акція Amnesty International, яка присвячена Дню прав людини (10 грудня).

38-річна профспілкова активістка Су Су Нвай, відбуває покарання у вигляді позбавлення волі строком вісім з половиною років через демонстрацію антиурядового плакату в М’янмі. Правозахисниця Мао Хенгфенг з Китаю була заарештована за виступи в захист Лю Сяобо, якому цього року вручили Нобелівську премію миру, і який перебуває за гратами. Мао неодноразово заарештовували за її правозахисну діяльність, під час арештів доведено, що її катували.

Це – пересічні люди, які здійснили непересічні вчинки, і ми не хочемо, щоб вони були забуті. Протягом 24 годин ми будемо просити усіх небайдужих написати листа від руки, адресованого урядам країн, де відбуваються порушення, створюючи таким чином тиск на ці уряди. Також окремо можна буде написати листа особисто жертвам порушень прав людини, щоб висловити свою солідарність та підтримку.

У місті ЧЕРНІВЦІ Марафон проходитиме за адресою:

* вул. Алматинська, буд. 13, кв. 22, 10 грудня з 12-00 до 12-00 11 грудня

В Києві – з 12:00 10 грудня до 12:00 11 грудня у арт-центрі Я ГАЛЕРЕЯ (вул.. Волоська 55/57)

На Марафон запрошені українські зірки, такі як Павло Гудімов, Святослав Вакарчук, Сашко Положинський, Фоззі (ТНМК), гурт Крихітка Цахес та інші, які також зможуть своїм листом врятувати когось.

В Україні Марафон написання листів проходитиме третій раз. Цього року захід буде відбуватися одночасно у 13 містах. Минулого року було зібрано понад 600 листів. Загалом у світі у 2010 році було написано 733 120 листів. Цього року Міжнародна Амністія в Україні має амбіційні плани зібрати понад 10 тисяч.

Сотні тисяч листів написані під час Марафону різними мовами, досягаючи адресатів дають неймовірний результат. Минулого року завдяки Марафону єгипетська влада звільнила блогера та активіста Мусаада Сулімана Хассана Хусейна. Більше трьох років його тримали без судового розгляду через те, що він виступав за права бедуїнів в Сінаї.

Бу Донгвей провів 2 роки у китайському таборі, в якому «перевиховують за допомогою праці» і був звільнений завдяки діям Amnesty International (http://www.youtube.com/watch?v=0YVJ4gUJe0s&feature=player_embedded).

Цьогоріч пишуться листа на підтримку:

* Валіда Юніса Ахмада (Ірак), який протягом 10 років утримується під вартою. Його катували, а також тримали в одиночній камері протягом довгого часу без пред’явлення звинувачень та проведення слідства. Валід Юніс – журналіст, представник туркменської меншості в Іраці, член опозиційної партії. Це не єдиний випадок арештів, залякування та переслідування опозиційних журналістів в Іраці.
* Отця Алехандро Солалінде Герра (Мексика) – католицького священника, життя якого під загрозою, так як він займається створенням притулку для мігрантів. Більшість з них стають жертвами побиттів, викрадень, згвалтувань і навіть вбивств з боку ксенофобів. Небезпека загрожує і Отцю Алехандро, якому постійно погрожують місцеві банди.
* Зелімхан Мурдалов (РФ) був затриманий у Грозному, РФ. Після 4-х днів арешту його більше ніхто не бачив. Суд виявив, що Зелімхан піддавався тортурам під вартою, і що останніми, хто його бачив, були російські офіцери міліції. Російська недержавна організація Меморіал зареєструвала більше 2 тисяч випадків примусових зникнень та викрадень у Чечні. Так як дослідження проводились на третині території Чеченської республіки, результати не презентують всю картину порушень.
* Мао Хенгфенг (Китай) неодноразово затримувалася за свою правозахисну діяльність по репродуктивним правам жінок та жертвам примусового виселення. Неодноразово її жорстоко катували. В останній раз Мао заарештували в березні 2010 року за порушення громадського порядку, коли вона викрикувала підбурюючі слогани під будівлею Пекінського суду у підтримку активіста по правам людини Лю Сяобо.
* Сабер Рагоубі (Туніс) був заарештований разом з іншими 29-ма людьми. Йому було висунуто звинувачення, пов’язані із змовою задля повалення влади, використання вогнепальної зброї та участі в терористичній організації. Його засудили до смерті за ці заявлені злочини, хоча судовий процес не був справедливим. Утримується у важких умовах у крилі-смертників та немає контакту з іншими в’язнями. Родині не дозволяється його відвідувати та отримувати кореспонденцію.
* Дискримінація проти ромів (Румунія). У 2004 році близько 100 ромів були насильно виселені з їхнього дому в місті Меркурія, у центральній Румунії. Ромам сказали, що переміщення було тимчасове, але майже 6 років місцева влада не надає їм відповідного притулку. Родини ромів «тимчасово» переселили поруч із заводом відходів. Окрім того, що вони живуть в металевих кабінках із антисанітарійними умовами, там, де вони живуть, на паркані висить попереджувальний знак «про небезпеку отруєння».
* Су Су Нвай (М’янма) ув’язнили на 8 років і 6 місяців за участь у протестах проти уряду. Су Су Нвай – представниця головної опозиційної партії в М’янмі. У неї вроджене захворювання серця і підвищений тиск, а умови у в’язниці погіршують стан її здоров’я, так як вона не отримує належної медичної допомоги. Також Су Су Нвай час від часу карають, поміщаючи в одиночне ув’язнення, а родині відмовляють у відвідинах, передачі достатньої кількості харчів та чистого одягу.

Усі подробиці – www.amnesty.org.ua

Координатор Марафону

ОЛЕНА ПРОНІЧЕВА, тел 0674460119

e-mail: marathon@amnesty.org.ua


Tags: , , ,