Майже разом

26 жовтня о 18:00 в “Literatur Caf?” КМЦ «Українська Книга» (м. Чернівці, Центральна площа, 10) відбудеться зустріч з Іваном Монолатієм та Василем Іваночком.

Іван Монолатій — один із засновників-ідеологів й науковий редактор історико-краєзнавчої серії «Моє місто» івано-франківського видавництва «Лілея-НВ», член редакційної колегії Незалежного культурологічного часопису «Ї». У книзі «Разом, але майже окремо: Взаємодія етнополітичних акторів на західноукраїнських землях у 1867-1914 рр.» науковець з’ясовує проблемні моменти у взаємостосунках етнонацій (українців, поляків, румунів, євреїв, німців) на підавстрійській території, тож маємо про що поговорити-сперечатися.

Особливо якщо зважити на цікаве співпадіння – 26 жовтня – день національного свята Австрії з нагоди прийняття закону про постійний нейтралітет.

Історик також запропонував науковий термін «коломиєзнавство» (1996), здійснив переклад і археографічне видання коломийських метричних книг 30-60-х рр. XVIII ст. (2001), розшукав документальні матеріали про коломийського видавця Якова Оренштайна (2003).

Василеві Іваночку, директорові видавництва «Лілея–НВ», завдячуємо можливістю читати багатьох гарних авторів, тож уникнути запитань про нову книжку Тараса Прохаська «Люна», чи про секрети успіху «200 вулиць Івано-Франківська» не вдасться.

(с) Марія Куліш


Tags: , ,