Місто сонячних дощів

Протягом вересня у Львові вдруге проходив арт-фестиваль „Парад левів”.
Вперше фестиваль був організований 2007 року Львівською обласною громадською організацією «Срібні Крила» і основною ідеєю було об`єднання місцевої громади , відомих діячів культури, майстрів та студентів Академій мистецтв задля збереження мистецького духу міста та його популяризації серед гостей Львова і самих горожан.
Наразі цей фестиваль не є регулярним. 2007 року було відлито 22 скульптури лева в натуральну величину і продано на аукціоні, за підсумками якого зібрали близько 400000,00 грн, за які придбано 6 дитячих майданчиків і встановлено в різних районах міста.


____________________________________

Цього року для втілень творчих образів стала скульптура лева, яку створили молоді львівські скульптори. Основним завданням учасників проекту було придумати для левів незвичний та цікавий дизайн. Тематика дизайну була спрямована на те, щоб розкрити образ, дух та традиції Львова.
Найцікавішим у цьому всьому для нас було те, що цього року організатори фестивалю вирішили подарувати цих левів містам України. Відповідний лев обирався шляхом жеребкування. Для Чернівців презентом став лев Андрія Повха і Мирослави Лозюк, який тут представлений під номером 25. Києву ж дістався лев – переможець глядацьких симпатій.


____________________________________
1 Оксана Стасенко. «Писанково-фестивальний Лев»
Лев, який контролює розвиток ремесел і фестивальну діяльність у Львові та околицях міста.
Він гасає довкола Львова. Збільшуючи радіус дії, і кожен, хто його побачив, хоча б раз. Виявляє у себе здібності до творчості, ремесел, участі у виставах. Лев – допінг. В душі залишається дитиною.
За результатами жеребкування відправляється в Луганськ.


____________________________________
2 Марта Петруняк
«Подорож з маленьким другом»
Жив собі у Львові Левчик і був у нього маленький друг. Одного разу вони зустрілися і вирішили пройтись своїм чарівним Містом – старовинними вуличками з кольоровими трамваями, веселими доріжками, затишними провулками. Все це їх наповнило неймовірною радістю, яка не залишає їх донині, чого бажаємо усім жителям та гостям Міста!
Запоріжжя.

3 Володимир Сколоздра, Марійка Довганик, Тетяна Довганик, Павло Сколоздра.
«ПОЕТ»
Леви у Львові жили завжди.
Вони вірою і правдою служили львів’янам, боронили місто від лютих зайд.
А, здобувши Львову незалежність, вони виконали свою місію і повернулися на Батьківщину.
Але один лев настільки закохався у місто, що навідріз відмовився повертатися. Він і досі волочиться із львівською Богемою по каварнях і п’є каву, цмулить пиво і пише поезії, в яких освідчується в любові до Львова. За це й прозвали його – «ПОЕТ».
Хмельницький.


____________________________________

4 Олександр Топольницький
«Замріяний Лев»
Мрія – це те, що робить нас щасливими!!! У мріях можна помандрувати у казку, розфарбовану різними барвами веселки, здійснити найпотаємніші бажання… А місто Левів дає нам шанс відчути цю казку в реальності та досхочу насолоджуватися кожною миттю неймовірних емоцій, які дарує нам Львів!
Саме тут Замріяний Лев зумів знайти куточок незайманої природи, де сховався від бурхливого життя львів’ян і просто мріє…мріє про прекрасне майбутнє!..
Мрійте, бо мрії збуваються))).
Кіровоград.


____________________________________
5 Андрій Кузьменко (Кузьма), Наталя Музика, Андрій Кащій
«Зеник»
Львів – одне з небагатьох міст України, яке несе Національну ідею, душу і колорит.
Тому цей Лев – на ім’я Зеник, вбраний в барви бандерівського прапору, оздоблений аксесуарами біжутерії середньо статичного галичанина (печатка, браслет, в’єтнамки). Він сидить на пузі, вкритому квітами і тримає руку на глобусі, вся територія якого – Україна, а Америка і Канада – Закарпаття.
Це символізує присутність Українців по цілому світу та її добру Волю.
Миколаїв.


____________________________________
6 Дитяча художня школа ім. О.Новаківського
Дмитро Ткаченко, Оксана Коцюруба і Галина Венглінська
«Львівський лев»
Місто Львів – справжнє, щире, бездонне… У ньому можна гарно загубитися. Огорнуте пеленою загадковості, мрій та потаємних закутків свідомості, воно нікого не залишить байдужим… Істинне, патріотичне, повне віри і твердих переконань… У ньому ти завжди почуваєш себе безпечно. Тебе охороняють леви. Їхні погляди стежать за тобою, переслідують тебе… Їхні тіла, завмерши в очікуванні, завжди готові кинутися тобі на захист. Справжній львівський лев – сповнений мужності, доблесті та любові до Вітчизни. Він ніколи не загубиться, ніколи не стане сірою мишею у натовпі таких самих сірих мишей. Львівський лев такий один. Доблесний лицар, який нізащо не злякається – завжди впевнений, сміливий і непохитний. І головне – він ніколи не перестане любити. Бо його призначення – дарувати любов і розкидати усмішки по щирим людським обличчям…
І ось, одному з цих левів випала нагода побачити Україну – знайти собі нову долю в інакшому, захоплюючому місті… Він поїде звідси назавжди. Більше ніколи ця істота, створена для перемог, не повернеться на рідні йому вулиці, ніколи не відчує відблиски віконного скла на своїй гриві, не вдихне цього терпкого від кави повітря і не знайде крихти бруківки під своїми могутніми лапами… Все. Він більше не хоче їхати. Розкішні спогади охопили його серце і більше не відпускають… Але він вирішив – поїде. Пронесе рідну мову крізь чужі міста, подарує його традиції, звичаї, крихітні клаптики Львова. Його Львова… Його. Тоді він вперше в житті попросив – намалювати на ньому наш Львів – нашу спільну любов… І тепер на його спині викарбувані заплутані силуети львівських кам’яниць. Сині, на фоні жовтого ранкового неба. Наче символ зародження чогось справді вартісного і відчутного, кохання до України, її дітей, мрій та сподівань… І він поїхав. Поїхав далеко – далеко, в непритомний від краси світ – в якусь невідому йому досі частинку України. До інших людей, будинків і облич, викарбуваних на них… До інших казок, легенд і переказів… До інших годинників і до інших хвилин – швидких, безпринципних, нестримних. А він звик до того, що за лише одним бажанням у Львові зупиняється час… Він також поїде до інших левів – теж красивих і величних, але не таких… Не до львівських… З іншими переживаннями, надіями і спогадами… З інакшими очима. З інакшими серцями.
Чернігів.


____________________________________
7 Іра Марко
«Пори року»
Коричнево-чоколядовий, смачний, сильно засмаглий, наче земля вкінці літа. З деревом – гривою у стиглих плодах, золотому вбранні осіннього свята, з ароматом медового спаса. Красень лев мандруючий до світу різдвяної казки…
Ужгород.


____________________________________
8 Таня Цюпка.
«Той, що дуже хоче спати або піжама по львівськи :)»
Жив на околицях Львова лев і і називався він Той, що дуже хоче спати.
Левчик старанно стеріг свою частину міста. Ніколи не покидав свого поста. Великою його мрією було побачити інший край Львова.
Одного вечора Той, що дуже хоче спати вирішив піти в місто і глянути, що ж там є такого, чим зачарований кожен хто відвідає Львів. Коли потрапив у центр.лев був здивований. Побачив там дивні ліхтарі, трамвай, якийдринькочучи проїжджав по Площі Ринок, скоштував запашної кави, пінистого пива, смачного льода, побачив вежі міста, цукерні і людей, що живуть у ньому
Побродивши по місту, Той, що дуже хоче спати прийшов додому. Він був сповнений приємнющих вражень.
Коли лев вмощувався спати, то побачив, що на його піжамі відбилося все те, що він побачив у Львові. Той, що дуже хотів спати надзвичайно зрадів. Тепер не доведеться залишати своїх околиць для того, щоб побачити Львів, а просто потрібно глянути на свою піжаму.
З того часу у всіх, хто посправжньому закоханий у львів, може з’явитися одежина з відбитками Львова.
Огляньте свій одяг!!! Може у Вас вже є згадка про місто Лева? :)
Резервний.


____________________________________
9 Оленка Березянська, Юра Кирилів, Толік Кирилів, Оля Гречаник, Маріанна Кмець, Віталік Кирилів
«Легенда Лев»
Десятки століть назад нас оточували краї, які захоплювали своєю безмежною красою!!!
В одному такому краю подорожував самотній, могутній Лев!!!
Блукаючи в різні сторони він милувався і захоплювався красою земель, які оточували його. Спілкувався з різними жителями цього краю, але, нажаль, це було тільки в його уяві, так як він був сам!!!
А щоб не забути де і з ким він спілкувався минулого дня, де бачив ту, чи іншу красу, він занотовував в своїй пам’яті карту!!!
Минали роки, а Лев так і нікого не зустрічав!!!
Але для нього це не було перешкодою, так як він мав безліч своїх друзів, знайомих!!! Його фантазіям не було меж!!!
Час минав!!!
Лев старів, та у ньому все ще жило невмируще бажання розповісти і передати все те, що він побачив, тому, хто не тільки мовчки буде його слухати, але й погодиться з ним, що навколо чудове місце!!!
Прийшов час і Лев пішов від нас!!! А так як його бажання було дуже сильне!!! Тіло Лева закам’яніло, і на його шкірі виступила вся карта ,яку він пам’ятав і виношував у собі!!!
Пройшло ще багато років!!! А його скульптура стояла й надалі самотня!!!
І тільки у 1256 році, його мрії стали реальними!!!
Цими краями ішов Данило Галицький і шукав нове місце для нового міста.
Побачив Данило, Лева, стоїть на дорозі !!! Гукає!!! А відповіді все нема!!! Тоді вирішує Король самому до Лева підійти!!! Підійшовши, побачив красу, яку не бачив до цього!!! Тіло могутнього Лева було вкрито картою!!!
Оглянувся на безмежні краї навколо, і вирішив!!! Бути цьому!!! Будуємо місто, саме Тут!!! По карті Лева!!!
Так і назвав це місто в честь Лева, місто Лева, що нині зветься Львовом!!!
Мрій – Мрії збуваються!!!
Харків.


____________________________________
10 Сиглова Анастасія-Ольга
«Володар часу»
Час – це тканина, з якої виткане життя. Прагніть того, щоб життя вражало своїми неповторно насиченими барвами візерунків на Вашому життєвому рушнику.
Не забігайте наперед – Все приходить з часом. Докладайте усіх зусиль, щоб кожна секундочка життя була найкращою.
Залишається у Львові.


____________________________________
11 Оксана Андрущенко
«Вдекорований Лев»
Лев мандрує рідним містом,
А місто щедро декорує його своїми взорами.
І обоє – вільні, шляхетні,
Ніжні і горді – свідомі своєї краси…
Дніпропетровськ.


____________________________________
12 Образотворча студія «Чарівна акварелька» Центральної дитячої бібліотеки м.Львова
Керівник – Труш Галина Володимирівна
Учасники: Гоц Павло, Фітак Юлія, Мариношенко Анастасія, Смий Анжела.
«Позитивчик»
Жив в Африці лев. Одного разу пішов він подорожувати світом і потрапив до Львова. Тут лев зустрівся з маленькими львів’янами. І так йому сподобалося наше місто та його мешканці, що вирішив він залишитись тут. А діти, в свою чергу, розмалювали його яскравими фарбами, залишивши на згадку свій дитячий позитив та маленькі часточки Львова.
Вінниця.


____________________________________
13 Руслана Лижичко (Руслана), Олена Семешко і Оля Шередько
«Лев Кохання»
Воно не має поняття простору, воно далеко для очей, наче мить маревно-іскриста, але його тепло так близько. Війна двох потоків поглинається злиттям цілком, розчиняється як дим і губить серцевий зумер. Глибина в якій немає нічого звичного, нічого подібного, нічого такого…просто ясності обривок, просто вічності дарунок, мов метелик враз розкрив крила в яскравих бліках. Хто ми тепер і чому так світло?!… Івано-Франківськ.


____________________________________
14 Ростик Гарбар, Лука Гануляк
«Львівське пиво»
Цей лев прибув до нас з далеких країв. Він знав, що десь існує місто лева і хотів знайти його. Подорож була не з легких. Вже пробігаючи по українських чорноземах та пробираючись крізь цвітучий зелений хміль, лев зрозумів, що це саме ті землі до яких він так довго добирався. Подорозі лев зустрічав людей, які охоче слідували за ним. У 1715 році вони всі разом дійшли до цього міста лева де і вирішили зайнятися пивоварінням. Тут вони зачснували першу в Україні пивоварню. Від того часу пиво “Львівське” є візитною карткою Львова.
Луцьк.


____________________________________
15 Калініч Ліна
«Вазонковий Лев»
… Вежі, костели, кам’яниці старого Ринку… На них задивляються перехожі. Без цієї краси неможливо уявити наше місто.
А спробуйте уявити Львів без його рясних вазонів! Львів без квітів – це дорогоцінний камінь без оправи. Без квітів сонячна днина здалася б нам сутінками…
Київ.


____________________________________
16 Ганна Друль
Лев «Інтегруючий»
«Невже повік уділом буде твоїм укрита злість й облудлива покірність…»
І.Франко
Камуфляж – спосіб маскувального фарбування, при якому предмети то маскуються фарбують плямами, смугами тощо, викривляючи їхні обриси; маскування.
Камуфляж можна сприймати не тільки, як захист, а як злиття з середовищем, інтеграцію в нього.
Ми вибираємо середовище, яке відповідає нашим мріям і прагненням, нашим культурним запотребуванням і інтегруємо!
Головне, щоб дух був понад усе!
Житомир.


____________________________________
17 Ґєник Равський
«HALLYWOOD» «Галицький ліс»
Леополіс завжди був ядром формування лицарського духу. І цей лев асоціативно нагадує нам про ті великі часи.
Херсон.


____________________________________
18 Юсупов Юрій,Марта Пришляк, Настя Огнівко, Юсупова Віка
Львівський міський дитячий екологічно-натуралістичний центр.
«Нічний Лев»
Час знайомства зі Львовом – день білий. Але він не менш привабливий і в ночі. Коли сонце сідає за горизонт і вже можна спостерігати таємничу атмосферу, Львів починає жити своїм «другим» життям.
Наше прекрасне місто старовинне, загадкове і трішечки подібне на казку. І саме тому у ньому дуже часто відбуваються різні дивовижні речі. Наприклад, кам’яні леви можуть раптом покинути свої насиджені місця і опинитися у зовсім інших, найнесподіваніших місцях.
Резервний.


____________________________________
19 Володимир Кауфман
«Львівський Лев-паяц»
Щоб зберегти свою гідність, Львівському леву залишається бути паяцом.
Резервний.


____________________________________
20 Андрій Рубай
«Лев, народжений з піни морської»

…Світанку тихого та штилю,
Подолавши бурю й хвилі
Постав Він. Захищати Львів-перлину,
Відроджувати місто та Вкраїну.
Рожденний від руки людської.
Народжений з піни морської…

Історія цього лева сягає античних часів, де довідуємося про (його існування) створення істот у морі та під час природніх явищ з надприродними якостями (властивостями).
«…А грива була у нього з мушлі морської і творила вона шум такий, що ніби не один той лев був, а тисячі…»
Далі нитка відомостей з’являється напередодні народження князя Лева, коли майбутній батько – Данило, очікуючи на народження сина та вибираючи ім’я спадкоємцю натрапляє на старця, який оповідає майбутньому королю історії про античного лева, таким чином пророкуючи ім’я володаря Львова. Данило настільки захоплюється левом, що постановляє назвати на його честь свого сина. А згодом і змінює герб «пізнішим галицьким князям правив лев». На користь античного лева свідчить і той факт, що на печатках князів Андрія та Лева II бачимо лева без геральдичної атрибутики, а на прапорі Львівської землі у Грюнвальдській битві 1410р. ще й на лазурному полі. І до того ж – лев до місцевої фауни не належить.
Близько 1484р. знову з’являються відомості про античного лева, де відомий художник Сандро Ботічеллі, малюючи картину «Народження Венери» проводить паралелі власне з «левом, народженим із морської піни»… Далі відомості губляться у плині часу…
2009 рік. 525 років після останньої згадки про «лева, народженого з піни морської», ми маємо нагоду побачити, торкнутися, відчути бриз віків від античності до сьогодення…
Черкаси.


____________________________________
21 Ореста Гураль
«Сонце над Львовом»
Колись давно-давно, серед лісів і садів в чудовій долині народився з Землі Лев. Матінка Земля годувала його стиглими плодами своїх садів, поїла солодкою водою із своїх джерел. Він виріс великим і могутнім. Став захисником своєї долини і цілої Матінки Землі. Одного разу. Коли сходило Сонце, він подумав, що це солодка грушка і хотів його проковтнути. Сонце всміхнулося і залишило на Левові свій знак.
Потім люди збудували в тій долині місто і назвали його містом Лева.
Тепер він оберігає їх усіх.
Сімферополь.


____________________________________
22 Ілона Белоус і Оля Когуч
«LeopoliD»
Кожен житель, чи гість міста Лева, стає його невід’ємною частинкою. А ми просто називаємо всіх LeopoliDamu, незважаючи на расу, національність чи походження.
Всі закохані у Львів, а Лев закоханий у тебе.
Левеня, яке тобі найбільш імпонує, це і є твій LeopoliD.
Рівне.


____________________________________
23 Volodymyr Kostyrko.
«Лев пап’є маше з «Gazette»
Перша газета вийшла у Львові у 1776 році.
Донецьк.


____________________________________
24 Іван Твердун
«Золотий Левенятко»
Ходив собі Левенятко і впав в маленьку ямку, заховалися кури, коли він в ямі стояв. Я коли зайшло Сонечко, кури втішилися і побігли до когута з Доброї Країни України.
Резервний.


____________________________________
25 Андрій Повх і Мирослава Лозюк
«… Місто сонячних дощів… »
Повідаю вам свою історію…
Мені наснився дивовижний сон…
Я летів на хмаринці над прекрасним містом оповитим ароматом кави й шоколаду… Чув, як крапельки дощу дзвінко збігають по флюгерах і карнизах, зливаються у потоки, які, наче, доповнюють звуки джазу, що лунає повсюди…
… чув спів сопілки, гомін дитячих голосів, радісний сміх, веселу розмову, в яку раз у раз вривався гуркіт трамваю…
І в той момент я зрозумів, що це дивовижне місто завжди було частиною мене, і я захотів стати частинкою його…
… я прокинувся…
… по вікні так тихо й обережно, щоб не порушити чийогось сну котилися крапельки дощу… Я збагнув, – так мало потрібно, щоб стати частинкою цього міста – достатньо просто полюбити його – це МІСТО СОНЯЧНИХ ДОЩІВ…
ЧЕРНІВЦІ.


____________________________________
26 Романія Беспалюк, Андрій Савчин, Михайло Шапалов
«Юстейн»
…Час, люди, переконання, все змінюється, все тимчасово…
а він стоїть…
якийсь безмовний свідок, стримано мовчить…
Суми.


____________________________________
27 Христина Новачук і Юля Литвинко
«Боб»
Привіт, це лев Боб. І він сам зі Львова. Він любив автостоп. І жив він чудово! Любив він Ямайку і сонце, і море.
Тому він дарує дух цієї любові!
Тернопіль.


____________________________________
28 Остап Іванишин
«Нове життя»
З початком нового тисячоліття місто набуває нового характеру. Ритм життя у Львові стає більш динамічний (про що символізує червоний колір). Простір насичений безліччю цікавих ідей, подій та людей, які невпинно пульсують артеріями міста.
Древній Лев Прокинувся!
Полтава.

Фестиваль має багато закордонних аналогів. Найвідомішим подібним проектом є «Парад корів», який вперше відбувся у 1998 році у Цюриху (Швейцарія). З того часу він відбувається щорічно, мандруючи світом. У світі проводяться й інші паради скульптур тварин: «Парад ведмедів» в Берліні, «Парад лосів» у Канаді, «Парад кенгуру» в Австралії, «Парад верблюдів» у Дубаї.
Перший парад левів пройшов у Мюнхені у 2005-2006 роках. Вони прикрашали вулиці міста протягом року напередодні чемпіонату світу з футболу 2006. Після цього їх було продано на аукціоні. Отримані кошти були направлені на благодійність. У 2006 році Парад левів пройшов у Санкт-Петербурзі, у ньому взяли участь близько десяти скульптур.

Такі фестивалі – це одне з того, що не тільки прикрашає місто, не тільки дарує всім охочим можливість гарно провести час, а і створює особливу затишну атмосферу, що може привабити багато туристів. Можливо, у Чернівцях якось згодом теж проводитимуть подібні фестивалі, а поки з нетерпінням чекаємо на подарунок львівян – чудового лева з символічною назвою – «… Місто сонячних дощів… ».

Фотографії люб`язно надані Lviv online (http://lviv-online.com/ua/)

Фото скульптури-основи та підписи під левами з сайту – Парад левів у Львові (http://www.lionparade.com.ua/)

Акентьєва Мирослава [slava_ansuz@rambler.ru] для Буковина online


Tags: , , ,