Леон Гендін, консул США, про візи та візове шахрайство

Леон Гендін, консул США

Сьогодні, 19 червня об 11.00 у приміщенні готелю “Буковина” (вул. Головна,141) відбулося чергове засідання прес-клуба реформ, на якому Консул США Леон Гендін розповів про проблему візового шахрайства, а також про так звані “фірми з працевлаштування”, які пропонують роботу в США.

Пан Гендін довго та ретельно розповідав про види віз, про порядок їх отримання; докладно про це можна прочитати на офіційних веб-джерелах:
про неіміграційні візи
про іміграційні візи
(УВАГА! Офіційна веб-сторінка посольства США в Україні, схоже, адекватно працює лише з Інтернет Експлорером; скачати останню версію якого можна тут);

Також корисні ресурси, запропоновані паном Гендіним:

http://travel.state.gov/ (англійською мовою)
http://dvlottery.state.gov/ (англійською мовою, ПРО ГРІН-КАРД).

Загалом Леон Гендін закликав НЕ користуватися послугами фірм, які є посередниками при участі у лотерей “Грін-кард”, а мати справу лише напряму з оргкомітетом;
стосовно працевлаштування в США: процес отримання робочої візи до США починається у самих Штатах – у момент запрошення РОБОТОДАВЦЕМ фахівця з іншої країни (в тому числі й України) до себе на роботу. Саме він, роботодавець, подає відповідну петицію до департаменту іміграції.

Тому перед тим, як їхати на роботу до США – слід перш за все переконатися, що той роботодавець і та робота дійсно існують.

Стосовно загалом віз пан Гендін розповів про таку специфіку: віза може бути видана консульством, наприклад, на півроку. Але це не означає, що людина з цією візою може перебувати в США півроку: “наша віза – це лише право людини приїхати до кордону США, а вже на місці службовець іміграційної служби ставить відповідний штамп у паспорті де зазначає термін перебування в США”.
Так, наприклад, віза може бути отримана на півроку: це означає, що протягом цього терміну людина має право приїхати до кордону США; в той час як місцеві службовці (до яких консульство не має жодного відношення) можуть, наприклад, дати дозвіл перебувати в США протягом лише двох тижнів.
Після чого людина знову і знову може приїздити до Сполучених Штатів протягом усього терміну дії візи.

КРІМ ТОГО, якщо віза, наприклад, видана на півроку – це не означає, що людина після завершення терміну візи не має права перебувати на території США: людина може прибути до Сполучених Штатів у останній день терміну дії візи, і там на місці (залежно від мети перебування в США) отримати право перебувати у країні хоч і ще півроку.

У цьому, пояснив пан Гендін, основні відмінності віз США та “шенгенських” віз; і слід уважно з ними ознайомитись перед поїздкою до Сполучених Штатів (бо, наприклад, бувають випадки коли віза видана на півроку, а офіцер іміграційної служби у США поставив до паспорту штамп про те, що людині дозволено в’їзд у країну лише на два тижні; людина, будучи упевненою у тому, що має візу на півроку, не розглядає уважно штамп у паспорті – і, відповідно, порушує візовий режим).


Tags: , ,