ЛАВИНА, Т. Джунджеонглу, гучна театральна прем’єра 28, 29 січня!

Це було в 1987 році. Я працював на кіностудії… Одного дня ми бесідували з чудовим режисером, моїм другом Юсуфом Курченлі. Він розповів мені одну цікаву річ… «У східній Анатолії, в місцині, з усіх боків оточеній горами, люди не можуть голосно розмовляти, сміятися, коротко кажучи, шуміти… Тому що гамір може викликати лавину… Цікаво те, що лавина загрожує їм дев’ять місяців на
рік… Ці люди лише три місяці на рік можуть кричати, стріляти, влаштовувати свята, грати весілля, народжувати дітей…» Тобто всі радощі життя тут вміщуються в ті три місяці, коли немає загрози лавини… А решта дев’ять місяців?
Заціпеніле, німотне життя, сповнене тривоги й страху… Мене це зачепило за живе, я мусив написати про це п’єсу. Але як розповісти про цю вражаючу ситуацію, які засоби для цього використати? Як вкласти це в сюжет, за яким глядач слідкував би, не втрачаючи цікавості? Як зробити цей матеріал сценічним? Крім того, якщо я опишу винятково природне явище, що це дасть моїй п’єсі? Як, відштовхнувшись від цієї ситуації, вийти на універсальні проблеми? Ось із такими
міркуваннями вирушив я у свою творчу подорож. І написав: Лавина: це не тільки природне явище… Можливо, ми просто вигадали цей страх… У добру путь!
Тунджер Джюдженоглу

Завантажити п’єсу у форматі .pdf можна з сайту бібліотеки Вернадського.

«Лавина» – одна з найвідоміших у Європі п’єс турецького драматурга Тунджера Джудженоглу. Вперше в Україні ця вистава постане на сцені Чернівецького муздрамтеатру ім. Ольги Кобилянської у постановці засл. арт. України Людмили Скрипки.

Дія відбувається у селищі, яке розташоване у небезпечній зоні сходження лавини. Дев’ять місяців у році місцевим жителям заборонено гучно розмовляти, кричати. Будь-який голосний звук може призвести до трагедії. І тільки протягом трьох місяців люди можуть співати, танцювати, святкувати, народжувати дітей. Старійшини ретельно вираховують, коли подружнім парам можна зачати дитину, щоб вона не з’явилася на світ у період небезпеки сходження лавини. Та не завжди все стається так, як заплановано…

У п’єсі закладений набагато глибший зміст. Лавина – це не тільки сходження снігу в горах, це породження страху в людській свідомості.

У ролях: нар. арт. Ольга Ільїна, засл. арт. України Богдан Братко, засл. арт. України Наталія Гунда, засл. арт. України Лариса Попенко, В’ячеслав Стаханов, Діна Анепська, Валентина Головко, Григорій Руденко-Краєвський, Олексій Надкерничний, Марина Тимку, Анна Моргунова та ін.

Режисер – засл. арт. України Людмила Скрипка.
Художник-постановник – Наталія Руденко-Краєвська.

(c) Наталія Федорович,
керівник літературно-драматичної частини театру
dramtheater.cv.ua


Tags: ,