Відкриті списки в інтернеті та “Народом обраний – народу прозвітуй!” від КВУ

Сьогодні в Українському Народному Домі о 14 годині на круглому столі, організованому Комітетом Виборців України спільно з Чернівецьким прес-клубом реформ, було представлено та обговорено два проекти КВУ: Інтернет-голосування за відкритими списками та “Народом обраний – народу прозвітуй!”

Отже, по інтернет-голосуванню.
Комітет Виборців України ще 29 квітня цього року представив всеукраїнську просвітницьку акцію «Національні праймеріз-2009». Модельне голосування за відкритими списками.
А сьогодні вже розпочалося безпосередньо голосування (докладніше про це на офіційному сайті, дублювати немає сенсу).

Власне – дивимось голосування за веб-адресою www.primaries-ua.info!

далі – переходимо на сторінку Чернівецької області; і дивимося кого нам пропонує КВУ. Можна навіть проголосувати за вподобану кандидатуру;)

В процесі обговорення було звернуто увагу на численні недоліки по суті та по формі цього інтернет-голосування:
так, Петро Кобевко поцікавився яким чином певне коло осіб віднесли до “литвинівців”, якщо вони проходили до обласної ради від зовсім інших політичних сил: чи це помилка, чи вони вже встигли перебігти під інші прапори?
також – мовляв, немає в списку НПУ, немає Народного Руху…

Борець Микола (центр інформаційно-аналітичних досліджень) відмітив, що голосування є абсолютно неадекватним, адже якщо в якоїсь політичної сили 8 кандидатів в цьому умовному списку, то у компартії, наприклад, лише один. І якщо хтось вболіває за компартію – то усі голоси отримає одна людина, хоча це буде не заслугою її особистої харизми та політичного іміджу.
Крім того – якщо подібну систему впровадити на виборах, то кожен виборець отримуватиме на виборчій дільниці таку собі “простиню” з 200-300 прізвищами кандидатів! Це ж очевидно нереально. “Ви цими своїми відкритими списками по суті гробите просто саму ідею!” – зазначив пан Борець.
“Не відкриті списки головне – а відміна недолугої політичної реформи”, – додав він.

Пан Юрійчук, в свою чергу, висунув беззаперечну тезу про те, що “партитура добра – це музики грають погано”. Така, на жаль, наша специфіка: якою б не була система (адже пропорційна виборча система успішно працює по усьому світі!) – наші люди усе одно все спаплюжать.

Ще одна думка прозвучала – про те, що цим самим “голосуванням” КВУ вплине на громадську думку (замість простого випробовування та “обкатки” системи);
та й саме технологічне забезпечення голосування абсолютно не забезпечує об’єктивності.

“Ми не розраховуємо на об’єктивність цього голосування, – зізнаються представники КВУ. – просто цікаво подивитися як “піде” ця система як така, як вона сприйметься. Це вже дасть якись досвід – можливо, відкриті списки потрібно реалізувати якось інакше, можливо – взагалі не варто; цей же проект дасть нам певну інформацію, і цим вже виправдає себе.”.

Тепер щодо “Народом обраний – народу прозвітуй!”.
Інформацію з офіційного прес-релізу успішно опублікував Сергій Зарайський;
А коротко по суті – так тут два етапи:
1. Зібрати передвиборчі програми усіх політичних сил, що мають мандати в області
2. Порівняти їх із реальними діями за цей час.

Правда, можливість цього в повній мірі викликає серйозні сумніви – в першу чергу через анонімність голосування: тобто як дізнатися хто за що реально голосував? Кожен може “приписати” собі усі заслуги – а як це перевірити?
Звісно, якщо якесь питання було в передвиборчій програмі, а воно взагалі не піднімалося в раді відповідного рівня – то очевидно, що це мінус цій політичній силі.
Загалом – чекаємо з нетерпінням на результати, хоча одне, в принципі, і так зрозуміло: навряд чи хтось виявиться надто “продуктивним” та “результативним” в розрізі “обіцяне – зроблене”…


Tags: , , , , ,