Ювілейна 10 Церемонія нагородження Всеукраїнського літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс та пісенної лірики про кохання “Коронація слова”


Юрій Логуш, Віце-президент Kraft Foods, Генеральний Директор по Україні, Східній Європі і Центральній Азії, та ініціатор проекту;
Ярослава Бакалець, Перша премія у номінації “Романи” за роман “Із сьомого дна”.

10 червня 2010 року у Києві відбулася 10-та ювілейна церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс та пісенної лірики про кохання «Коронація слова».


Тетяна та Юрій Логуш, ініціатори “Коронації слова”, прес-брифінг.

Започаткований у 1999 році компанією ЗАТ «Крафт Фудз Україна» (ТМ «КОРОНА»), конкурс „Коронація слова” став одним із найбільш впливових у країні літературним змаганням серед літераторів-початківців і відомих письменників та здобув статус всеукраїнського. «10 років тому така наша ініціатива видавалася надзвичайно авантюрною, – розповідає Юрій Логуш, Віце-президент Kraft Foods, Генеральний Директор по Україні, Східній Європі і Центральній Азії, та ініціатор проекту. – Ситуація на книжковому ринку була дуже і дуже складна. А сьогодні «Коронація Слова» створює для нас нову хвилю української літератури – яскраву, різножанрову, яка є дзеркалом сьогодення і скарбом для майбутніх поколінь».

Десятий рік поспіль конкурс сприяє відкриттю нових імен в українській культурі, наповнюючи український ринок конкурентоспроможною літературою, а театр і кіно – якісними українськими п’єсами і сценаріями. “Коронація слова” відкриває зірок. Ірен Роздобудько, Лариса Денисенко, Василь Шкляр і багато-багато інших стали улюбленцями українських читачів саме завдяки конкурсу. Ті зусилля, яких докладає конкурс для просування лауреатів, стають підґрунтям для створення потужного бренду під назвою “Сучасна українська література”, – вважає директор видавництва «Нора-Друк» Cімонова Елеонора.

Під час церемонії оголосили лауреатів у традиційних номінаціях «Романи», «Кіносценарії», «П’єси» та «Пісенна лірика про кохання», між якими буде розподілено цьогорічний преміальний фонд у 120 тисяч гривень. Як розповідає куратор номінації “Пісенна лірика про кохання”, Народний артист України Анатолій Матвійчук: « У цьому році ми обрали найкращі твори, що уособлюють, можливо, і дух часу, і рівень емоційності, і стилістики, і лексики, і світосприйняття. Сподіваюсь, що ці твори будуть невдовзі надруковані і знайдуть своїх виконавців. Країна як Україна, яка має населення 50 мільйонів, заслуговує на те, щоб її пісня була на сучасному рівні з її повсякденним життям».


Дипломанти у номінації “П’єси”: Тетяна Гаркуша, Київ, “Соло з полонини”; Анастасія Шевердіна, Луганськ, “Майстер”; Вікторія Мельник, Краматорськ, “Фігура a-la Синді Кроуфорд, або Таємниця нев’янучої вроди”; Катерина Аксьонова, Львів, “Перверсія”; Людмила Богата, село Ручки, Гадяцького р-ну, Полтавської обл., “Амбасада”


Едуард Богуш, Київ, Перша премія у номінації “П’єси” за п’єсу “На прізвисько Цинцінат”


Ведучі Ольга Сумська і Тімур Мірошниченко


Танґо від Сергія Костецького


Андрій та Євген Бенкендорф


Дипломанти у номінації “Кіносценарії”: Сергій Бутинець, м. Червоноград, Львівської обл., “Псих з «Аляски»”; Ігор Козир, Запоріжжя, “Президент”; Олексій Тімофеєв, Київ, “Апостольські відвідини”; Олена Макаренко, Київ, “Гайя”; Наталія та Олександр Астремські, Київ, “Як заволодіти чарівною білявкою”.


Наталя Сумська з мамою


Едуард Богуш, Друга премія у номінації “Кіносценарії” за сценарій “Ляхова криниця”; Володимир Ткаченко, м. Сміла, Черкаської обл., Третя премія за “Московський Клондайк”; Ія Мислицька, Валентин Васянович, Київ, Перша премія за “Креденс”.


Ія Мислицька, Валентин Васянович, Перша премія у номінації “Кіносценарії”


Валентин Васянович


Румба від школи танцю Андрія Бекасова


Ольга Богомолець, Василь Вірастюк – нагороджують дипломантів у номінації “Пісенна лірика про кохання”


Володимир Кузь, Чернівці, дипломант у номінації “Пісенна лірика про кохання” за “Коломия-Чернівці-Станіслав-Тернопіль”


Влада Литовченко, Віталій Козловський


Володимир Шинкарук, Житомир, Перша премія у номінації “Пісенна лірика про кохання”, “Стояли поруч”.


Народний артист України Анатолій Матвійчук, куратор номінації “Пісенна лірика про кохання”


Лілія Бондаренко, дипломант у номінації “Романи” із “Тринадцята жінка Фрейда”


Мирослава Замойська, Львів, Третя премія у номінації “Романи” за “Гонихмарник”


Тимур Литовченко, Київ, Друга премія у номінації “Романи” за “Орлик, син Орлика”


Юрій Логуш, Віце-президент Kraft Foods, Генеральний Директор по Україні, Східній Європі і Центральній Азії, та ініціатор проекту;
Ярослава Бакалець, Перша премія у номінації “Романи” за роман “Із сьомого дна”.

«Підтримка розвитку української культури у нашій країні – це наш щирий обов’язок. Свого часу ми підтримали балетний фестиваль Сергія Лифаря, фестиваль «Червона Рута», оперний фестиваль «Золота корона”, Державну заслужену капелу бандуристів, фестиваль народної творчості «Боромля», Фестиваль органної музики ім. Й.С. Баха та інші проекти. У 1997 році ми були першими, хто почав під торговою маркою «КОРОНА» дублювати художні фільми українською мовою. За допомогою «Коронації слова» ми прагнемо надати можливість багатьом талановитим письменникам України творити, спільно відроджуючи українську літературу. Ми хочемо побачити українську книжку в кожній домашній бібліотеці в Україні. Цікавою, улюбленою, яскравою», – сподівається Юрій Логуш, Віце-президент Kraft Foods, Генеральний Директор по Україні, Східній Європі і Центральній Азії, та засновник проекту.

Довідка:
ЗАТ «Крафт Фудз Україна» є українським підприємством, що входить до групи компаній Kraft Foods, – другого у світі виробника продуктів харчування. ЗАТ «Крафт Фудз Україна» є одним з лідерів ринку харчових продуктів України у категоріях кави, шоколадних виробів, солоних снеків. Компанія «Крафт Фудз Україна» існує в Україні з 1995 року.
До складу підприємства входять: Тростянецька шоколадна фабрика «Україна» та Вишгородська філія з виробництва картопляних чіпсів. З 2005 року на підприємстві розпочалося також фасування розчинної кави та кавових міксів.
З 2003 року ЗАТ «Крафт Фудз Україна» відповідає за розвиток бізнесу на ринку Молдови, а з 2005 року – на ринках Білорусі, Грузії, Вірменії та Азербайджану, з 2008 р. – ще і на ринках Казахстану, Узбекистану, Киргизcтану, Таджикистану, Туркменістану та Монголії. У компанії ЗАТ «Крафт Фудз Україна» працює більше 1300 працівників.
Торгові марки: «КОРОНА», MILKA; «ВЕДМЕДИК «БАРНІ»; «ЛЮКС»; JACOBS, CARTE NOIRE, MAXWELL HOUSE.

Список усіх дипломантів і переможців у табличному варіанті можна подивитися тут.


Tags: , , , ,