Україну змінить молодь


На фото: Заключне засідання

5 грудня відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція студентів та молодих вчених “Актуальні проблеми зовнішньої політики України”, яка була започаткована на факультеті історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім.Юрія Федьковича. У 2007 році студенти виступили з ініціативою проведення наукового форуму, де була б можливість обговорити основні аспекти зовнішньополітичної діяльності України, провести дискусії та круглі столи на гострі теми поточної політичної ситуації в країні та виробити спільну стратегію подолання негативних факторів. Молодь справді формує політику, а тому наступного 2008 року конференція згуртувала дедалі більше молодих та перспективних науковців. Ініціативу було підтримано Управлінням у справах сім`ї, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації, а сам захід здобув визнання не тільки на Буковині, а й по всій Україні.


Президія конференції

У цьому році представники 20 найпрестижніших навчальних закладів України брали участь в конференції. Учасники наукового засідання пропонували своє бачення ролі і завдань України на геополітичній карті світу, намагалися виокремити конструктивні підходи щодо розвитку відносин України із сусідніми та європейськими державами, охарактеризувати діяльність провідних політиків сучасності, лідерів минулого та видатних постатей української дипломатії. Секційні засідання супроводжувалися запальними обговореннями актуальних тем сьогодення, подекуди гострими дискусіями, але вони неодмінно закінчувалися консенсусом та примиренням між обома дискутуючими сторонами.

Цьогорічна конференція була присвячена 10-ій річниці початку підготовки фахівців за спеціальністю “міжнародні відносини”. З 1996 року кафедру міжнародних відносин факультету історії, політології та міжнародних відносин очолює заслужений діяч науки і техніки України, доктор історичних наук, професор Макар Юрій Іванович.


Було видано збірник наукових матеріалів конференції; на фото – Юля Рогозевич

Ця конференція в черговий раз довела, що студенти володіють безмежним творчим баченням, прогресивним мисленням, науковим потенціалом. Саме таким чином формується когорта нових лідерів, що здатні знайти шлях до визнання України як повноцінного учасника усіх подій на міжнародній арені.

Автор: Юля Рогозевич [yulia-asap@mail.ru]
Фото Добржанської Оксани та Угрина Миколи


Tags: , , ,