Червона Рута’09: книжковий ярмарок

Фото і текст – Акентьєва Мирослава [slava_ansuz@rambler.ru]

За ті кілька днів Червоної Рути, що розтормосили Чернівці, примушуючи вийти на вулицю навіть звичних до домашніх стін горожан, можна було побачити багато чого цікавого. І театральні постановки, і покази кінофільмів, і навіть ярмарки ремесел вже давно не дивують, але все разом укупі створило справді незабутню атмосферу справжнього українського свята у гарному його розумінні.
Цими вихідними на вулиці Ольги Кобилянської, попри ярмарки ремесел, також була представлена ярмарка українських книг та музики за підтримки ГО «Форум видавців». Хоча справедливо буде зауважити, що і наші місцеві видавці мають що показати і чим похвалитися. Катерина Ющенко, оглядаючи викладений крам, і собі придбала кілька книжок – висловивши при цьому щире захоплення.

Особливої уваги заслуговує книга видавничого дому Бук Рек – „ З української старовини”. Це є перевиданням давньої книги Дмитра Яворницького про українських козаків. Текст перекладений зі старослов”янської Оксаною Димчук, що, власне, і представляла книгу на ярмарку. Для окраси альбому керівником проекту – Петром Житарем, крім тих картин художників Самокиша та Васильківського, що були у першом виданні 1900 року, були використані також репродукції картин і інших художників.

Оксана Димчук.

А це місцевий автор Юрій Муляр – перший буковинський письменник-фантаст, що представляв збірку новел „ Адреналінові сутінки”.
З проханням автора виставляємо його Інтернет сторінки:

http://www.tacitak.blogspot.com/

http://bilaplyama.blogspot.com/

(профіль Автора – http://www.blogger.com/profile/04942055612006191149)

Був тут і Петро Корпанюк – колекціонер творів народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, а також старовинних листівкок цих регіонів.

Петро Корпанюк народився 1968 року в селі Яворів Косівського району на Прикарпатті в родині нащадків славетного майстра Юрія Шкрібляка (1822-1884) – засновника школи гуцульського різьблення.

Поштові листівки, зібрані Петром Корпанюком, видані в Коломиї, Львові та Кракові.

У цьому розмаїтті мистецьких елементів , у музиці та слові і створився той призабутий вже нами смак українського піднесення.
Залишається тільки сподіватися, що організатори фесту прислухаються до голосу розуму та зроблять постійним місцем проведення Червоної Рути Чернівці – батьківщину Володимира Івасюка, талановиту та вічно живу в наших серцях постать.


Tags: , , , , ,