Відзначено переможців щорічного конкурсу “Книга року”

Сьогодні з нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдженнядля вшанування працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження, популяризації української книги та видавничої галузі Буковини відбулося відкриття книжкової виставки “Книжковий світ Буковини”. Виставка зорганізована управлінням інформації та зв’язків з громадськістю Чернівецької обласної державної адміністрації. Проводити такі книжкові виставки на площі з нагоди професійних та державних свят вже стало доброю традицією. В краї функціонує Комплексна Програма розвитку інформаційної та видавничої галузей Чернівецької області на 2005-2010 роки, котра передбачає фінансову підтримку книговидання в області. Завдяки цій програмі з обласного бюджету отримали фінансову підтримку видання для дітей, історико-краєзнавчі видання, наукові, твори румуномовних письменників та інші. В області проводиться щорічний конкурс “Книга року”, яким відзначаються найкращі книги, що вийшли у світ у видавництвах краю.
Саме сьогодні відзначено кращі книги, котрі перемогли в обласному конкурсі “Книга 2009 року”. Начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю Богдан Онуфрик вручив переможцям почесні грамоти дипломи та грошові премії, а колективам книгарні “Художня книга” та Сторожинецької районної друкарні почесні грамоти обласної державної адміністрації з нагоди професійного свята.
Серед переможців конкурсу у номінації “Книги для дітей” книга “Дванадцять місяців” О.Савченко-Гнатюк, що вийшла у видавництві “Книги-ХХІ”, у номінації “Історико-краєзнавча література” – “Чернівці: історія та сучасність” за загальною редакцією В.Ботушанського, що вийшла у видавництві “Зелена Буковина”, у номінації “Наукова, навчальна література” – “Богословський стиль української мови у контексті стилістичної науки” Н.Бабич, що вийшла у видавництві “Букрек”, у номінації “Проза” – видання “Твори” С.Яричевського, яке упорядкували О.Івасюк та В.Бузинська, що вийшло у видавництві “Букрек”, у номінації “Поезія” – “Росою тиша миє очі” В.Місевич, що вийшла у видавництві “Букрек”, у номінації “Мистецтво”“З української старовини”, яку упорядкував В.Житар, що видана у видавництві “Букрек”. Як відзначив Богдан Онуфрик під час книжкової виставки, впродовж 2009 року видано 510 назв книг загальним накладом 335 тис. примірників. З обласного бюджету надано фінансову підтримку 44 виданням на суму 310 тис. гривень. Бібліотекам закладів культури та освіти області торік передано книг на суму 322,1 тис. гривень. Богдан Онуфрик привітав від обласної державної адміністрації працівників видавничої галузі та галузі книгорозповсюдження із професійним святом і побажав успіхів у розвитку видавничої галузі краю, популяризації української книги.

Головою журі обласного конкурсу “Книга року” – першим заступником голови обласної державної адміністрації Георгієм Галицем започатковано власну відзнаку переможцям конкурсу. Сьогодні Богдан Онуфрик вперше вручив таку відзнаку “За дослідження історії Буковинської землі кінця ХІХ початку ХХ століття” краєзнавцю-досліднику Володимирові Старику, капітальну працю якого видано за підтримки обласного бюджету. Також подяку голови журі обласного конкурсу за видання книги Володимира Старика “Від Сараєва до Парижа. Буковинський Interregnum. 1914 – 1921. (Частина ІІ: Між націоналізмом і толерантністю”) вручено видавництву “Прут”, яким видано працю. Це видання є справжньою енциклопедією історії буковинської землі кінця ХІХ – початку ХХ ст., історії пробудження української національної самосвідомості у мешканців краю. Книга є одним із небагатьох досліджень українських авторів, у яких проблему формування модерної національної ідентичності українців розглянуто на прикладі окремої регіональної традиції.

За матеріалами прес-служби Чернівецької ОДА


Tags: , ,