З 1 листопада діятиме новий Класифікатор професій

Наказом від 28.07.2010 №327 Держспоживстандарт затвердив новий КЛАСИФІКАТОР  ПРОФЕСІЙ ДК 003:2010 – на заміну ДК 003:2005.
Він набирає чинності з 1 листопада цього року.

Офіційний текст Класифікатора професій в електронному вигляді скачати наразі неможливо.  Навіть на сайті Держспоживстандарту та і у правових базах – електоронного варіанту офіційного “Класифікатора” – немає. В друкованому вигляді “Класифікатор професій” можна придбати за 64-75 гривень, замовивши  ТУТ.

Основні ж зміни переглянути можна ТУТ

Тепер в Україні будуть такі професії як начальник (керуючий) їдальні, консультант із енергозбереження в будівлях, професіонал з рибальства, професіолог, дизайнер-дослідник, радник, ресепшіоніст, інтерв’юер та навіть фітнес – тренер.
При підготовці змін до нового документу було враховано пропозиції 47 користувачів (центральних органів виконавчої влади, галузевих об’єднань роботодавців, професійних асоціацій, інших органів державного управління), а також частини раніше затверджених положень. Більше 90% внесених змін стосуються приведення Класифікатора професій у відповідність до міжнародної стандартної професійної класифікації.
Найбільше змін до класифікатора внесено за такими видами економічної діяльності, як «Операції з нерухомістю, здавання під найм та послуги юридичним особам» (в основному за рахунок нових професій у сфері наукової, дизайнерської діяльності, послуг із захисту та збереження інформації тощо) і «Колективні та індивідуальні послуги» (переважають нові професії сфери відпочинку, фітнесу, перукарської діяльності тощо).
Отож основні зміни:
– скасовано 13 професійних назв робіт, з яких 2 (3115 “Механік маяка” та 3113 “Електромеханік маяка”) – як застарі, а 11 – для подальшої зміни коду Класифікатора Професій;
-відбулася зміна професійних назв робіт у зв’язку з уточненням та деталізацією професійних назв робіт – 41 позиція;
– внесено 247 нових, деталізованих та інтегрованих професій;
– змінено 14 назв класифікаційних угрупувань;
– внесено 17 нових класифікаційних угрупувань.


Tags: ,