Кіноетніка, фестиваль молодого етнічного кіно, короткометражки

15-16 червня в Чернівцях вперше пройде фестиваль молодого етнічного кіно «Кіноетніка».

З нагоди 70-ліття від дня народження культового українського митця Івана Миколайчука активна культурна молодь Чернівців (ініціатори проведення «Дня вишиванки») започатковують фестиваль молодого етнічного кіно. «Основне завдання фестивалю – привернути увагу молодих кіношників до традицій та культури українського народу. Миколайчук зафіксував величезний пласт української-буковинської культури, ані до нього, ані після нього у кіно ніхто так віддано і тонко цього не робив», – каже голова фестивалю письменниця Леся Воронюк.

Як зазначають організатори «Кіноетніки», проблема українського кіно – багатогранна. Окрім того, що його знімають вкрай мало, знімають ще й зовсім не те. Молодь часто торкається теми кохання, безпритульних, одностатевих стосунків, наркотиків, смерті, але рідко береться знімати добре і проукраїнське.

Співорганізатор фестивалю, депутат Чернівецької обласної ради Михайло Павлюк: «Символічно, що перший молодіжний фестиваль українського кіно “Кіноетніка” проходить саме на Буковині. Гарна ідея показати, яка творча та багата на уяву наша молодь. І зрозуміло, що поштовх до розвитку власного українського кінопродукту дав саме наш земляк, неперевершений Іван Миколайчук. Впевнений, ці декілька червневих днів перегляду фільмів конкурсної програми будуть великою насолодою для шанувальників кіно».

Співорганізатор фотограф Олександр Ткачук зазначає: «Ми маємо досвід проведення «Дня вишиванки», люди з радістю відгукуються на красиві акції, тільки їх треба робити. Сподіваємося, фестиваль стане улюбленим для чернівчан».

До оргкомітету також входять Дмитро Сухолиткий-Собчук (кінорежисер), Іван Мітрік (кінооператор)

Фестиваль визначатиме переможців за номінаціями «Краще художнє кіно», «Краще документальне кіно», «Краще анімаційне кіно», «Краща персональна історія» (нарис про українця, який гідний бути вшанованим), а також спецномінація «Приз глядацьких симпатій». Заявки приймаються до 20 травня на скриньку kinoetnika@gmail.com

(с) Прес-служба фестивалю


Tags: ,