Дивовижний порятунок 8-річного Раміля Лакусти

[Небагато останнім часом позитивних новин надходить у прес-релізах; бажаємо Рамілю швидко видужати і не втрапляти більше у халепи]

Напередодні Великодня у селі Верхні Станівці ледь не сталася трагічна подія. Граючись з однолітками біля місцевого ресторану, 8-річний Раміль Лакуста посковзнувся і впав у ставок. Не вміючи плавати, одразу пішов на дно. Діти розгубилися, і не одразу покликали на допомогу дорослих. Втрачався дорогоцінний час, який зменшував шанси на порятунок дитини. Добре, що швидко відреагував на біду експедитор фірми „Рома”, який не побоявся пірнути за дитиною і винести її на берег.

— Коли я прибігла, — розповідає мама Наталія, — мій син лежав на траві, не дихав, і ні на що не реагував.

Сельчани, що збіглися, та лікарі сільської амбулаторії на чолі з Олександром Домітращуком почали надавати заходи першої медичної допомоги. Доставили хлопчика в Кіцманську ЦРЛ в машині сімейного лікаря в стані агонії. Протягом 1,5 годин йому робили закритий масаж серця, одночасно підключивши апарат штучного дихання. Розуміючи, що майже немає шансів на успіх, лікарі чотири доби не відходили від дитини, борючись за його життя. І тільки у великодній вівторок Раміль відкрив очі, посміхнувшись матері та лікарям. Його повернення до життя можна вважати Великоднім дивом.

Хлопчик нині ще в тяжкому стані, але однозначно — він вижив завдяки волі Господній, молитвам рідних і всього села та професійності кіцманських лікарів.

— Це напевно один з унікальних випадків у світовій медицині, — констатував головний лікар Василь Залявський, — коли практично без диханну дитину вдалося повернути до життя. Це найвища нагорода для лікаря — врятоване життя.

У середу юного Раміля Лакусту відвідав голова Кіцманської РДА Олег Унгурян, побажавши йому швидкого одужання, подякувавши лікарям за оперативність і професіоналізм, і, як нагороду за врятоване життя юного громадянина України, пообіцяв медикам допомогти у придбанні нових вікон для реанімаційного відділення Кіцманської ЦРЛ.

(c) Заступник голови Кіцманської РДА
В.І.Рухтурак


Tags: ,