“Фронт Змін” підтримує ініціативу Арсенія Яценюка щодо проведення всенародного референдуму

Сьогодні у приміщенні Чернівецького обласної організації Ініціативи Арсенія Яценюка “ФРОНТ ЗМІН” відбулася прес-конференція за участю координатора обласного осередку “ФРОНТУ ЗМІН” Олексія Каспрука та активістів організації на тему “Фронт Змін” підтримує ініціативу Арсенія Яценюка щодо проведення всенародного референдуму”.

А ось, власне, з чого усе почалося:


Пан Каспрук повідомив, що це має бути референдум з трьох питань.

Перше питання, яке пропонується винести не всеукраїнський референдум, стосується необхідності проведення референдуму щодо внесення будь-яких змін до української Конституції. Разом із цією нормою має залишатися норма, що 150 народних депутатів або президент можуть ініціювати внесення змін до Конституції. Після чого проводиться відповідне голосування у парламенті і питання спрямовується до Конституційного суду. За позитивного висновку Конституційного суду президент зобов’язаний винести питання на референдум. І лише після цього зміни до Конституції мають набувати чинності.

Друге питання на референдумі – заборона будь-яким державним інституціям подовжувати собі повноваження.

Третє питання стосується обов’язкового виконання волевиявлення народу, яке здійснюється через референдум.

Таким чином, розпочинаються громадські та експертні обговорення питань, які будуть винесені на всеукраїнський референдум. Після обговорень розпочнеться збір підписів громадян України (три мільйони підписів; а сам референдум – провести ДО президентських виборів.

Чернівецька обласна організація “ФРОНТУ ЗМІН” закликає усіх небайдужих громадян приєднатися до обговорення ініціативи Арсенія Яценюка та встати на захист своїх конституційних прав і свобод.

“Свої права слід відстоювати та захищати. Тільки тоді їх безумовно дотримуватимуться політики”, – зазначив координатор “ФРОНТУ ЗМІН” у Чернівецькій області Олексій Каспрук.


Tags: , , , , , ,