Карпатські ліси, проблеми і перспективи (програма ENPI-FLEG)

24 січня у Чернівецькому прес-клубі реформ відбулася презентація одного із досліджень, проведених у рамках здійснення трирічної регіональної програми “Удосконалення систем правозастосування та управління в лісовому секторі країн східного напряму Європейської політики добросусідства та Росії” (ENPI-FLEG) – “Проблеми лісового господаства у сприйнятті населеня лісових районів України” (Pdf); це аналітичний звіт за результатами опитування мешканців трьох адміністративних районів Карпатського регіону: Сколівського району Львівської області, Тячівського району Закарпаття та Богородчанського району Івано-Франківської області; опитування проведено Центром соціальних та маркетингових досліджень «СОЦИС». Зокрема, виявлено думку мешканців цих регіонів стосовно загальної оцінки стану лісу в місцевості, незаконної заготівлі лісу та продажу краденої деревини, а також – системи ведення лісового господарства в цілому. Звіт справді дуже цікавий та інформативний.

Крім того, на сайті Програми можна знайти масу досліджень, аналітики та інших корисних матеріалів; наприклад,
Дослідження «Порівняльний аналіз лісового законодавства України та пов’язаних з ним правових актів на відповідність до законодавчої бази Європейського Союзу з питань сталого управління лісами»;
Оцінка ефективності офіційних веб-сайтів з питань управління в лісовому господарстві;
Оцінка доступу до інформації та участі громадськості в управлінні лісовим господарством;
Пам’ятка працівнику державної лісової охорони щодо документального оформлення дій лісопорушників: правові, тактичні, психологічні аспекти та поради.

Судячи з якості матеріалів, програма виконується на високому рівні й заслуговує на увагу всіх причетних до лісового господарства.

Довідково:
Країни-учасниці програми – Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія та Україна. Програма фінансується Європейським Союзом. Бюджет – 6 мільйонів доларів.
Виконавці Програми: Світовий банк, Міжнародний союз охорони природи, Всесвітній фонд дикої природи (WWF)


Tags: , ,