“Калинка” таки не працюватиме до 13 листопада включно

Незважаючи на сьогоднішні активні протести, “Калинка” й інші непродовольчі ринки таки не працюватимуть до 13 листопада включно:

Попереднє рішення про заборону роботи непродовольчих ринків Чернівців, у т.ч. МТК «Калинівський ринок», до 13 листопада включно залишено у силі на спільному засіданні міської надзвичайної протиепідемічної комісії та міського штабу з протидії епідемії грипу, яке відбулося 10 листопада за участю міського голови Миколи Федорука та представників підприємців ринку.

Комісія та штаб, з огляду на висновки медиків і санепідеміологів, одностайно прийшли до висновку, що підстав для скорочення терміну карантину на МТК «Калинівський ринок», який є міжрегіональним об’єктом торгівлі, немає.

Як повідомили начальник міського управління охорони здоров’я Валентина Тарасюк та зав.епідвідділом міськСЕС Ірина Вострікова, у місті епідпоріг залишається перевищеним у кілька разів, щодня збільшується кількість хворих, які потребують госпіталізації у зв’язку з ускладненнями, перебіг хвороби є надто агресивним і складним для лікування, майже щодоби реєструються летальні випадки. За висновками медиків, які мають багаторічний стаж роботи у цій галузі, такого рівня захворюваності і важкого перебігу хвороби у Чернівцях не спостерігалося в останні 20 років.

Начальник міського управління освіти Валентина Малишевська, звернула увагу на те, що з понад 22 тисяч школярів міста, за результатами останнього медичного обстеження, 85% мають ослаблене здоров’я, і саме ці діти у першу чергу будуть піддані небезпеці у разі повторної хвилі захворювань на грип та ГРЗ, яку може спричинити відкриття МТК «Калинівський ринок» до стабілізації епідемічної ситуації.

На сьогодні у місті зафіксовано 10 летальних випадків від ускладненої пневмонії , у т.ч. двоє – серед підприємців Калинівського ринку, один – серед підприємців Формаркету.

Міський голова Микола Федорук звернув увагу на те, що жоден бізнес не вартує життя та здоров’я людини, і рішення в такій ситуації має ґрунтуватися виключно на висновках фахівців, прийматися зважено, відповідально, з урахуванням пріоритетів захисту права людини на життя і здоров’я. Він запевнив, що виконає будь-яке рішення, яке прийме міська надзвичайна протиепідемічна комісія , до складу якої входять найкращі фахівці міста.

Міська надзвичайна протиепідемічна комісія одностайно вирішила приймати рішення щодо роботи непродовольчих ринків, у т.ч. і МТК «Калинівський ринок» 13 листопада за результатами даних про стан епідемічної ситуації у місті та області.

Ще до відкриття МТК «Калинівський ринок» адміністрація ринку спільно з підприємцями має забезпечити проведення на території ринку дезінфекції, а також вжити заходи для суворого дотримання маскового режиму. Після поновлення роботи ринку підприємці спільно з адміністрацією мають створити рейдові групи для перевірки дотримання на цьому об’єкті вимог епідрежиму.

(с) Прес-центр МР


Tags: