Якість води в дитсадках міста будуть перевіряти ретельніше

Контроль за якістю питної води у дитсадках міста відтепер здійснюватимуть раз на десять днів, фільтруюче обладнання перевірятимуть раз на 2- 3 місяці, а після вихідних днів труби промиватимуть великою кількістю води. Таке рішення прийнято за рекомендаціями робочої групи, яка на запит депутата міської ради Олексія Коломійця вивчила питання забезпечення якості водопостачання в дошкільних навчальних закладах міста, де встановлені фільтри доочистки питної води. У складі групи, створеної за розпорядженням міського голови, працювали фахівці комунального підприємства «Чернівціводоканал», міськСЕС та департаменту житлово – комунального господарства.

Ситуація вивчалася в 13-ти дитсадках міста, де для забезпечення якісного питного режиму та приготування їжі відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради СНВП «Акватон» у березні минулого року встановило фільтруюче обладнання.

За висновками фахівців, специфіка роботи цього фільтруючого обладнання передбачає, що продуктивність фільтру через накопичення водо-фільтрованих домішок зменшується після очистки певної кількості води (8-10 тис. кубометрів). Саме перевищення допустимих обсягів очищеної води сигналізує про необхідність проведення профілактичного обслуговування обладнання, тобто заміни фільтруючих елементів, які відпрацювали свій ресурс.

Спеціалісти управління освіти періодично знімали показники лічильників фільтру. В період із 21.12.2009 року по серпень 2010 року заміну картриджів СНВП «Акватон» провело в ДНЗ № 2, 20, 26 – три рази, в ДНЗ № 4, 23 – два рази, в ДНЗ №18, 21, 46 – один раз, в ДНЗ № 11, 17, 35, 39, 53 – жодного разу. Про заміну картриджів на фільтруючих установках в інших установах питання не порушувалося, оскільки там не було перевищено допустимих нормативів їх використання. Управління освіти міської ради здійснювало проплати СНВП «Акватон» згідно виконаних робіт та відповідно до поданих документів. За результатами лабораторних досліджень води з боку міськСЕС, які проводилися відповідно до нормативів, в дошкільні заклади та управління освіти не надходило жодного припису про неякісний стан питної води.

Однак, коли за запитом депутата міської ради Олексія Коломійця лабораторія комунального підприємства «Чернівціводоканал» в червні та серпні цього року провела дослідження якості питної води в установах, де облаштовано фільтри, було встановлено, що в 9-ти із 13-ти дошкільних закладів якість питної води не відповідає нормативним документам по баканалізу. Особливо погані показники були в закладах, які використовують воду з криниць. Фахівці КП «Чернівціводоканал» висловили припущення, що негативні показники якості води спричинені нецілодобовим функціонуванням дошкільних установ та перервою на вихідні дні, а також малою кількістю обігу води, яка використовується лише на харчоблоках. На їх думку, саме це сприяє накопиченню мікроелементів, які створюють негативну мікрофлору.

З огляду на отримані результати СНВП «Акватон» у період з 30 серпня до 20 вересня демонтувало фільтруюче обладнання в усіх 13-ти дитсадках. У зв’язку з цим міськСЕС не вдалося в цей період отримати проби води з фільтрів.

Після проведення профілактичного обслуговування СНВП «Акватон» до 23 вересня здійснило монтаж фільтрів на усіх 13-ти об’єктах. Робоча група доручила міськСЕС повторно здійснити контрольне лабораторне дослідження якості води після профілактичної заміни картриджів. Директора СНВП «Акватон» зобов’язано в термін до 1 жовтня отримати відповідні документи, які дають дозвіл на здійснення послуг з очищення питної води. Управлінню освіти спільно з юридичним управлінням міської ради доручено до 5 жовтня подати пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Договору з технічного обслуговування обладнання з очистки води між управлінням освіти міської ради та СНВП «Акватон» щодо проведення профілактичних оглядів та періодичності обслуговування встановленого обладнання (1 раз в 10 днів), відповідальності сторін згідно умов Договору. Робоча група працюватиме до отримання результатів лабораторних досліджень питної води.

Прес-служба МР


Tags: ,