Журналістські конкурси від ОДА

Управління інформації та зв’язків з громадськістю Чернівецької облдержадміністрації та обласна організація Національної спілки журналістів України ініціюють проведення в цьому році двох журналістських конкурсів – ««Лідер» і «Пустоцвіт».

Мета конкурсу «Лідер» – відродження нарису як журналістського жанру для формування позитивного іміджу сучасного українського менеджера, підприємця, мецената, фахівця в царині освіти, охорони здоров’я, культури і спорту, державного, громадського, політичного діяча, совісного і чесного громадянина – патріота.
Подані на конкурс «Лідер» нариси, героями яких є керівники крайової влади, не розглядатимуться.

Мета конкурсу «Пустоцвіт» – відродження у засобах масової інформації області фейлетону як дієвого журналістського жанру, через який викриваються різного штибу бюрократи, шахраї, корупціонери і «обіцяльники» – безвідповідальні чиновники органів державної влади і місцевого самоврядування, депутати всіх рівнів, керівники підприємств, громадські і політичні діячі, лідери громадських організацій і товариств тощо.

Журі відбиратиме публікації/програми у кожному з конкурсів серед друкованих періодичних видань, радіо і телебачення. Передбачається, що переможцю в кожній номінації вручатимуться дипломи обласної державної адміністрації і обласної організації НСЖУ та солідні грошові премії – по 5 тисяч гривень кожному.

«Просто загинула ціла низка жанрів. Хто у нас зараз пише нариси? Хто у нас зараз пише фейлетони? Навіщо, кому це потрібно?», – такі запитання поставив редактор відділу «Політика» тижневика «Дзеркало тижня» Сергій Рахманін в ефірі радіо «Промінь» під час щотижневої програми Марини Бердичевської «Рентген. Вся правда про медіа». Цей закид на адресу сучасної вітчизняної журналістики ніби почули в Чернівцях: через запровадження журналістських конкурсів хочуть відродити в ЗМІ краю жанри «фейлетон» і «нарис», про які згадує відомий журналіст. Ця ініціатива, як не парадоксально, належить буковинським …чиновникам. І навіть виділяють для цього чималі кошти – 30 тисяч гривень.

(c) Богдан Онуфрик,
начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю Чернівецької ОДА


Tags: , ,