Іван Гемері, “Любімо життя”

Справжнє мистецтво твориться зазвичай із справжньою любов’ю до життя. Напевно, саме це й мав на увазі буковинський художник Іван Гемері, уродженець Закарпаття, коли давав назву для своєї персональної виставки «Любімо життя», що відкрилася 7 липня у Чернівецькому художньому музеї.
Народився пан Іван у червні 1945 року на Тячівщині Закарпатської області. Після закінчення Хустської школи-інтернату він вступив до ЧДУ на географічний факультет, який закінчив у 1971 р. Другу вищу освіту художник здобув у 1989 р. за фахом економіста у цьому ж навчальному закладі. З 1963 р. Іван Гемері проживає в Чернівцях, і саме з цим містом пов’язане його свідоме становлення та формування як художника.
Перші навики малювання автор одержав ще в дошкільному віці, а перші свої картини олійними фарбами на полотні та ікони на склі він намалював під час навчання у середній школі. В інтернаті майбутній художник розвиває графічні техніки та роботу з аквареллю та гуашшю. Своє удосконалення у цьому напрямку він продовжує в університеті та під час строкової служби у радянській армії як художник-оформлювач стінгазет, різноманітних наочних стендів, кімнат, вечорів тощо.
Але саме «чернівецький» період стає визначальним для його життя та творчості. Протягом 1990-2010 рр. Іван Гемері активно живе та працює як художник і створює основну частину власних творів. А взагалі у його творчому доробку є близько 100 робіт, виконаних у техніках олійного живопису, акварелі та гуаші, які зберігаються у рідних та друзів пана Івана в Україні, Росії, Білорусі та Угорщині, а також у власній колекції.
Працює художник у стилі класичного реалізму і віддає перевагу побутовому та історичному пейзажу, а також натюрморту. За словами Заслуженого працівника культури України В. Васкана, «його картини – бачене та пережите ним, знайдений у природі аналог того, що таїться у його душі. Вони звернені до як до нащадків та друзів, так і до всіх шанувальників мистецтва. Від робіт Івана Гемері віє невимовною свіжістю повітря, здоровою енергією та бадьорістю».
Творчість автора тісно пов’язана з його життям, внутрішнім покликом та мріями, систематичною роботою на собою, активним спілкуванням з людьми та природою, осмисленням баченого й почутого.
Вперше роботи Івана Гемері були презентовані широкому загалу пошановувачів мистецтва нашого краю у 2009 році, коли відбулося кілька його персональних виставок. Відвідувачі, рідні та друзі, представники громадських організацій тепло відгукуються про творчість автора. Вони відзначають уміле використання ним широкої палітри кольорів та відтінків, емоційну насиченість та глибинність у його роботах, що викликають у глядача враження реальної присутності в них.
Всього на виставці представлено 45 творів буковино-закарпатського художника, виконаних в техніках акварелі та гуаші.

Альберт Комарі, artkomari.ucoz.ru

За підтримки:
Поиск и покупка авиабилета еще никогда не была такой простой и удобной!


Tags: ,