Інтернет в готельно-ресторанному бізнесі – незамінний!

Учора, 22 листопада 2009 року в Івано-Франківську відбувся практичний семінар “Інтернет в готельно-ресторанному бізнесі“; дуже цікавий, змістовний, ґрунтовний і надзвичайно насичений.

Яким має бути сайт готелю, садиби, ресторану (і яким НЕ має бути на конкретних прикладах); навіщо він, той сайт; що з тим сайтом далі робити, звідки залучати вдячних клієнтів, де і як краще рекламуватися; і навіть кому можна передати частину своїх турбот; особливості й вартість різної інтернет-реклами (банерна, контекстна, просування через соціальні мережі тощо) безпосередньо від досвічених практиків – про усе це і багато іншого йшлося під час семінару.

Маємо нагоду переглянути деякі презентації:

Андрій Котульський hotels24.ua – Система онлайн-бронювання Інтер-готель

Комплексний підхід виявився настільки дієвим, що тепер кожен з учасників, мабуть, має цілісне бачення ефективного виходу готелю, садиби, відпочинкового комплексу в мережу інтернет.

Насправді, організатори дуже гарно попрацювали – залучивши до семінару в Івано-Франківську (скажемо прямо – далеко не центру інтернет-культури та бізнесу) таких серйозних фахівців з різних реґіонів України.
Від участі – виключно позитивні враження.

Звісно, шкода, що люди, яким у першу чергу було б корисно у цьому всьому розібратися – як правило, інгорують інформаційно-просвітницькі заходи. А дарма: готельний бізнес на Буковині в силу своєї привабливості для іноземців і людей з інших регіонів якраз і мав би звернути свою увагу на можливість залучення користувача інтернету до числа своїх клієнтів.
У мережі люди зараз і шукають інформацію, і читають відгуки, і переглядають фото-відео, і здійснюють замовлення (бронювання), і навіть не відходячи від комп’ютера оплачують рахунки через сучасні платіжні системи.
Тобто бажаючий відпочити у садибі, наприклад, сімейного типу з Німеччини заходить до пошуковика чи тематичного каталога-агрегатора (а чи й до улюбленої соціальної мережі на кшталт фейсбука), вводить рідною мовою пошукові запити, фільтрує отримані результати, оцінює потенційне місце для відпочинку (бачить фото, опис, відео; можливо, відгуки людей, що вже тут відпочивали раніше) – і одразу ж за бажанням бронює номер, розрахувавшись при цьому своєю платіжною карткою. Так будь-яка людина світу, яка має інтернет, може за півгодини стати клієнтом навіть невеличкого маловідомого готелю.
Як правильно цього досягнути, де при цьому можна зекономити (чи й взагалі зробити безкоштовно власними силами), що і як робити і в якій послідовності – про усе це можна було почути, побачити, перепитати, подискутувати у рамках семінару в Івано-Франківську.


Tags: ,