Прес-конференція голови Чернівецької міської організації Єдиного Центру Іллі Хочь

26 червня 2009 року о 12-00 відбулася прес-конференція голови Чернівецької міської організації Єдиного Центру Іллі Хочь на тему: «Єдиний Центр на виборах 2009»

Протягом 4-х останніх місяців в Україні 5 разів відбувалися місцеві вибори. У всіх 24 областях та Автономній Республіці Крим ми обирали 162 сільських голів, депутатів сільських і міських рад, Тернопільської обласної ради, мерів міст, зокрема таких як Лисичанськ, Стороженець, Перечин та інших.

«У нашій області – це c. Цурень Герцаївського району (15.03.09.), с. Бабино Кельменецького району (15.03.09.), м. Герца (03.05.09.) с. Конятин та с. Мариничі Путильського району (03.05.09.), с. Малинівка Новоселицького району (03.05.09.), с. Коновка Кельменецького району (03.05.09.). Останні виборчі кампанії проводилися 14 і 21 червня», – розповів голова Чернівецької міської організації Єдиного Центру Ілля Хочь.
Основні результати виборів:
Єдиний Центр отримав найбільшу кількість перемог на всіх 5-ти виборчих кампаніях.
На всіх п’яти виборах представники Єдиного Центру отримали 25 % перемог і такий же відсоток голосів виборців.
– на виборах 21 червня представники Єдиного Центру перемогли на 7 із 14 виборів сільських голів (в нашій області виборів не було).
– на виборах 14 червня представники Єдиного Центру перемогли на 3 із 5 виборів сільських і міських голів (міським головою м. Сторожинець став кандидат від Єдиного Центру – Карлійчук Микола Миколайович).
– на виборах 3 і 24 травня ми отримали по 8 і 7 перемог (міським головою м. Герца став кандидат від Єдиного Центру – Скрипкару Василь Васильович (03.06.09.),сільським головою с. Мариничі – наш кандидат – Григоряк Юрій Васильович, 24.03.09. – виборів у Чернівецькій області не було).
Загалом майже 25 % (40 перемог на виборах сільських селищних та міських голів зі 165), які отримав Єдиний Центр – це найвищий результат з поміж інших політичних сил.

Результати Єдиного Центру поступаються лише результатам позапартійних кандидатів, які отримали 42 % перемог (70 із 165). Однак на останніх виборах, зокрема 14 червня кандидати від Єдиного Центру отримали більшу кількість голосів, аніж позапартійні кандидати. «Нам приємно, що підтримка нашої політичної сили зростає», – наголосив Ілля Хочь. Три місяці тому, на місцевих виборах 15 березня ми отримали близько 14% голосів на виборах до Тернопільської облради і загалом на місцевих виборах в усіх регіонах – близько 19%. У червні під час двох місцевих виборчих кампаній ми здобули відповідно 50 % і 44% підтримки виборців.


Щодо президентської кампанії

Сьогодні українські політики не бачать нічого, крім своєї участі у президентській кампанії. Економікою та вирішенням соціальних питань реально ніхто займатись не буде, бо і влада, і опозиція будуть думати та своєю стратегію на виборах та на розробці виборчих технологій. Всі розмови про мораторій на тему президентських виборів – банальний блеф політиків, яки вирішили що такими заявами можуть когось надурити.

Тому Позиція Єдиного Центру проста і зрозуміла.

Політикам (і Ю.Тимошенко, і В.Януковичу, і А.Яценюку) варто до початку офіційного старту виборчої кампанії повернутися до роботи. Це набагато тяжче зробити, ніж думати, чим розрахуватись за газ в наступному місяці чи налагодити роботу фінансової системи. Але наперед втягувати країну у виборчі баталії в існуючих умовах – це злочин. Тому позицію Єдиного Центру щодо нашої участі у президентській кампанії ви почуєте після 16 вересня – після офіційної дати старту виборчої кампанії. «Я переконаний, що ми здивуємо як наших опонентів, так і наших прихильників. У нас є з ким і з чим йти на вибори», – запевнив Ілля Хочь.

Єдиний Центр і дострокові парламентські вибори

У парламенті немає жодної політичної сили, яка б за останній рік не заявляла про необхідність оновлення парламенту. Зараз треба виявити послідовність і підтвердити заяви рішеннями. Сьогодні саме цей час: країна має шанс повністю оновити владу на центральному рівні: отримати нового президента, новий парламент і новий уряд. Тут варто керуватися біблійною істиною: не можна вливати нового вина у старі міхи, бо або вино зіпсується, або міхи порвуться. Дострокові парламентські вибори – це політично чесне рішення – і перед суспільством, і перед самими політиками: новий президент має спиратися на більшість в Парламенті. Проведення дострокових виборів до парламенту тільки тоді матиме будь-який сенс, якщо вони відбуватимуться за новою виборчою системою. Єдиний Центр зареєстрував у парламенті проект Виборчого кодексу, який, окрім іншого, передбачає запровадження відкритих виборчих списків.

Ілля Хочь висловив сподівання, що найближчим часом єдиний виборчий законопроект буде прийнято.

Крім того, пан Хочь обіцяв провести більш розширену зустріч із журналістами за підсумками партійних зборів, які мають відбутися невдовзі у липні.

Опубліковано за технічної підтримки


Tags: , , , ,