Iforum 2012, четвертий український форум інтернет-діячів

17 квітня в Києві в Міжнародному виставковому центрі відбувся четверний український форум інтернет-діячів. Цей захід зібрав під одним дахом більше трьох з половиною тисяч учасників. Більшість з присутніх це молодь, яка вже активно працює в ІТ галузі або ж ті хто збирається, але не знає з чого почати.

Форум проходив в п’ять паралельних потоків: інтернет-бізнес, інтернет-реклама, соціальні медіа, інтернет технології та потік без назви, який включав в себе позапрограмні заходи такі як прес-конференції, майстер-класи доповідачів, навчальні семінари та презентації.

Крім того по периметру виставкового центру розкинулись стенди відомих (і не дуже) ІТ-компаній, які заманювали учасників форуму різноманітними конкурсами з призами, спеціальними пропозиціями та красивими дівчатами модельної зовнішності :)

Тепер коротко про найцікавіші моменти доповідей, на які встиг потрапити.

Вступне слово взяв Олександр Ольшанский (президент холдингу Internet Invest Group). Зокрема, він зазначив, що на даний момент такі багатства як корисні копалини стають відігравати все меншу роль в благополуччі країн. Країни почали конкурувати в сфері розвитку інформаційних технологій, створюючи умови на законодавчому рівні, стимулюючи працівників галузі матеріально. Такий інтерес зумовлений тим, що ринок контенту на даний момент більший від ринку зброї та нафти разом узятих.

Доповідач зупинився на гострому питанні відсталості законодавства України про права на інтелектуальну власність в інтернеті. Зараз існує реальна небезпека ухвалення закону за яким, якщо Вас запідозрять у піратстві, відповідні органи будуть мати право вломитись у Ваш дім, вилучити комп’ютер і при виявленні на ньому неліцензійної продукції власнику загрожує цілком реальний тюремний строк. Мова йде про законопроект під номером 6523. Від його ухвалення може постраждати кожний дев’ятий з десяти українських інтернет-користувачів.

Далі доповідав Мохаммед Гавдат (представник Google). Його виступ базувався на порівняні технологій минулого та сучасності, показавши тим самим наскільки стрімко розвиваються технології. Почав з того що сучасні смартфони за показниками процесорної потужності та об’єму оперативної пам’яті перевершують ноутбуки випущені всього декілька років тому. Згадав він також про швидкість модемного доступу до інтернету в його молодості і про те, що його син скаржиться на занадто повільний інтернет в 30 Мб/с.

Далі трішки статистичної інформації:
●       протягом 2000 року було зроблено близько 80 мільярдів фотознімків (на всі фотоприлади), у 2011 році – 3,5 трильйони;
●       85% населення планети має доступ до мобільного зв’язку, проте лише 80% живуть в електрифікованих домах;
●       в Індії більше людей мають доступ до інтернету ніж тих, хто має вдома туалет;
●       щодня народжуються близько 490 000 немовлят і активовується 850 000 Android-смартфонів;
●       пошуковим сервісом Google користуються більше 2 мільярдів людей щодня і кожного дня 16% пошукових запитів нові;
●       на YouTube щохвилини завантажується 60 годин відео;
●       близько 1 мільйона iPhone було продано за перший вікенд продажів, а соціальна мережа  Google+ виросла до 10 мільйонів за тиждень (більше 100 мільйонів за півроку);
●       для проведення інтернету в більшість домів знадобилось 15 років, а для телебачення цей строк становив 100 років;
●       кожен десятий кіт в США має свою сторінку в Facebook.

Також в доповіді зазначалось, що економіка та інтернет дуже тісно пов’язані:
●       у Великобританії компанії які не мають інтернет-сайтів зростають до 4-8 разів повільніше за своїх конкурентів;
●       від 0,8 до 6,3% ВВП (залежно від країни) створюється з допомогою глобальної мережі.

Далі представник Google розповів що в сучасному світі є можливість визначати результати результатів голосувань ще до їх закінчення. Наприклад, результат пісенного конкурсу Євробачення можна дізнатись за кількістю пошукових запитів – люди шукають пісні, які їм сподобались.

Не обійшлося без легкої реклами продукту компанії навколо якого вже давно роїться багато чуток. Мова йде про окуляри доповненої реальності. Доповідач показав рекламний ролик та пообіцяв що найближчим часом нас чекає ще багато технологічних проривів.

Євген Галкін (Google Україна) розповідав про медійну мережу Google (Google Display Network) та її можливості в просуванні сайтів та розвитку інтернет-бізнесу. Цей сервіс дозволяє розширити Вашу рекламну кампанію на 3 мільйони сайтів що входять до цієї мережі. Замовлена Вами реклама завжди релевантна, оскільки вона підбирається відповідно до ключових слів на сторінці, тому вона показується лише зацікавленій аудиторії.

Є можливість показу реклами лише у певних географічних регіонах. Це може бути важливо у випадках малих інернет-магазинів, що працюють лише в декількох містах. Існує опція відображення реклами на сайтах певної тематики з близько 1500 варіантами для вибору.

Серед іншого є вбудований редактор медійної реклами, налаштування часу доби відображення реклами, виключенння зі списку певних сайтів, на яких небажана поява Вашої реклами, налаштування частоти показу реклами одному й тому ж самому відвідувачу, деталізовані звіти про ефективність вкладення коштів в рекламні кампанії. Для використання всіх цих можливостей даного інструменту компанії варто лише зареєструватись в Google AdWords.

Відповідаючи на питання залу представник Google запевнив що дані акаунтів користувачів сервісів Google ніяким чином не використовуються задля забезпечення таких рекламних кампаній.

ІгорАшманов (Ашманов і Партнери) розповів про інтернет-маркетинг на різноманітних платформах в мережі та поза нею. Як виявилось, платформою може бути як інтернет-сайт так і реклама на асфальті і навіть комп’ютерний вірус. Маркетологи знаходять кожного разу нові (як легальні так і не дуже) шляхи доставки інформації про продукт до споживачів. Доповідач показав на конкретних прикладах еволюцію платформ і що кожна з них у своєму розвитку прямує до автоматизації та безкоштовного доступу до контенту. Зазначив також що просуванням продукту на різних платформах мають займатись різні люди. Тобто в компаніях повинні бути фахівці по кожній платформі окремо.

Сергій Петренко (генеральний директор Янедекс.Україна) поділився деякими елементами системи розробки продуктів з власного досвіду. Зокрема порадив кидати роботу над сервісом якщо за місяць немає готового прототипу, користуватись лише існуючими вже інструментами і не намагатись заново винайти велосипед, оскільки на таке потрібно багато ресурсів.

Промова Слави Баранского (співвласник компанії Буферна Бухта) була дуже надихаючою. Він дав загальні настанови новачкам в галузі ІТ зі створення власних продуктів та подальшої їх реалізації.

Ключові поради:
●       створюйте те, в що самі вірите;
●       продукт має бути sexy;
●       користуйтесь усіма доступними платформами для просування;
●       не бійтеся конкурентів якщо впевнені в своїй ідеї;
●       перевіряйте гіпотези на практиці;
●       уникайте партнерів (робіть все самі);
●       працюйте з тими з ким Вам подобається працювати;
●       демонструйте свою віру в продукт світу;
●       наймайте найкращих, а не лояльних;
●       не хворійте.

Бас Годска (директор з маркетингу KupiVIP.ru, засновник Acrobator.com) в своєму короткому виступі закликав завжди робити нові помилки, тобто пробувати і не боятись втрачати гроші на невдачах. Невдачі приносять досвід, який цінніший за втрачені мільйони.

Перше на що звертає увагу інвестор під час розгляду вашої ідеї це команда – зазначається у доповіді Олени Владімірскої (засновник PRUFFI.ru). Саме від правильного підбору правильних людей залежить успіх справи. Олена радить ніколи не розміщувати вакансію на потрібну Вам людину для реалізації стартапу. Замість цього потрібно шукати її серед друзів, друзів друзів і так далі. Аж допоки не знайдете. При чому попередила що 90% відгуків на Вашу пропозицію буде шлаком.

Також доповідач радить не наймати друзів, не роздавати частки компанії, яка ще не працює (ви можете втратити мільйони), намагатись реалізувати ідею командою з не більш ніж 3-4 людини бо це головний принцип побудови стартапів – мобільність.

Форум закінчився підведенням підсумків та роздачею призів від спонсорів.

Через велику кількість потоків та доповідачів було важко потрапити на всі цікаві для себе доповіді, тому довелось вибирати виходячи з імен виступаючих та тем доповідей. Решту інформації доведеться знаходити в відеозаписах форуму. Організатори обіцяли викласти матеріал через кілька днів по завершенні.

Загалом враження від форуму позитивні. Деякі незручності створювала відсутність доступу до інтернету. Wi-Fi на форумі звичайно працював, але пропускної спроможності обладнання виявилось недостатньо. Порадувала величезна кількість різноманітного печива (близько 500 кг), 15 кавових машин, бутильована вода, столики (для того щоб всім цим поласувати), та зона відпочинку з м’якенькими пуфиками.

Головною метою проведення таких форумів, думаю, є не стільки доповіді “бувалих”, хоча вони й дуже корисні, а можливість учасників поспілкуватись з доповідачами, задати питання, поділитись ідеями і навіть знайти інвестора для своїх грандіозних проектів.

Сергій Гатеж (@gatezh) для Буковина онлайн


Tags: ,