Iforum 2011, Український форум інтернет-діячів

Iforum проходить уже втретє, і набирає неабияких обертів: цього року учасників було, мабуть, більш, ніж удвічі більше за минулорічну кількість: на кожному з чотирьох потоків знайти вільно крісло було подекуди дуже складно (в той час як минулого року, принаймні на головній секцій у центральній залі, було таки багато вільних місць).

Безперечно: цей форум збирає людей, які диктують моду (якщо так можна сказати) в нашому інтернет-бізнесі; організатори і доповідачі – ключові особи сфери, авангард нашого онлайнового бізнесового прогресу.

Відеозаписи з усіх потоків (оновлюється) – можемо дивитися на цій сторінці; відгуки з минулорічного заходу – тут же.
Стрічка найновіших надходжень – фото, звіти, враження, – звичайно ж, у твіттері.

Відео з маніфестом від Femen проти цензури в інтернеті – також цікаво подивитися;)
А також – фото від AINUA.

Дуже багато усього: учасників, рекламодавців, спонсорів, преси (журналістів, фотографів), інформації.
Мабуть, усе ж, десь – надто багато: за таких масштабів проведення досить складно і “розірватися” між чотирма потоками, і зорієнтуватися з новими контактами.
З такими темпами зростання потрібно щось придумати: або ще більше приміщення (чи й взагалі опен-еїр на стадіоні “чайка”), або ще один день проведення, або розділення на кілька більш вузькотематичних конференцій з ось такою “підсумковою” укінці, або ще щось – інакше наступного року, по-перше, усі бажаючі запросто можуть не розміститися у виставковому центрі; по-друге – можуть приїхати, “загубитися” в натовпі, поспілкуватися з кількома старими знайомими (діловими партнерами) і успішно повернутися додому, з масою емоційних вражень – але без реальної користі для себе і свого бізнесу.

Цього року також, до речі, не було частини з представниками провідних медійних проектів (минулого року був круглий стіл з редакторами УП, Телекритики, здається, Кореспондента та інших центральних інтернет-видань); і взагалі, інтернет-видання якось випали з теми форума.

Можливо, десь представники інтернет-бізнесу перебільшують його роль в економіці та фінансовій системі країни і світу; можливо, десь перебільшують перспективи нашого вітчизняного інтернет-бізнесу (та інтернет-реклами зокрема); можливо, десь висловлюються надто пафосно. Але це люди, які у великій мірі визначають яким буде наш інтернет завтра.
Крім того, аудиторія інтернету дійсно швидко зростає: уже прозвучало число 18 мільйонів (станом на перше квітня, дані від Української асоціації інтернет-реклами).

В цілому – враження виключно позитивні; дійсно дуже цікаво що придумають організатори наступного року.
Організаторам – величезна подяка за акредитацію;

окрема подяка tochka.net за скляночку “американо”, яку вдалося отримати вистоявши в черзі:)


Tags: , ,