Чернівці, епідемічні новини 20 листопада 2009

На 47 тижні епідпоріг у Чернівцях ще перевищено в 1,2 рази, в області – в 4,9 рази. Тому продовження до 27 листопада карантину в навчальних закладах та обмежувальних заходів на ринках, інших місцях скупчення людей є обгрунтованим. Такий висновок зроблено 20 листопада на засіданні міської надзвичайної протиепідемічної комісії.

З 16 жовтня на ГРЗ та грип перехворіло понад 34 тисячі чернівчан або 14% населення міста. Хвороба не обминула майже 12 тисяч дітей , що становить понад 35% дитячого населення міста .

За період епідемії перехворіло 507 медичних працівників міста, 33 з них було госпіталізовано з важким перебігом хвороби.

Загалом у міські лікувальні заклади було госпіталізовано 735 пацієнтів . На сьогодні понад 270 з них вже виписано та взято під диспансерний нагляд.

Подвірними обходами, до проведення яких було залучено інтернів медичного університету, охоплено 53627 чернівецьких сімей. Виявлено 444 хворих, 11 з яких потребували термінової госпіталізації.

Станом на 20 листопада щодоби в місті реєструється в середньому 400 хворих на ГРЗ та грип, четверта частина яких діти. Тому міська надзвичайна протиепідемічна комісія звернулася до батьківської громадськості з проханням посилити контроль за дотриманням дітьми карантинних заходів, обмежити відвідування ними місць масового скупчення людей, не дозволяти з’являтися у таких місцях, в разі нагальної потреби, без захисної маски.

25 листопада відбудеться чергове засідання міської надзвичайної комісії, на якому розглядатиметься питання про доцільність відновлення навчання у школах та виховного процесу у дитсадках. Міському управлінню освіти доручено підготувати усі навчальні, дошкільні та позашкільні заклади міста до прийому дітей, провести увесь комплекс дезінфекційних заходів, з метою своєчасного виявлення хворих на грип та ГРВІ організувати проведення щоденного медичного спостереження за персоналом та учнями (вихованцями) після відновлення навчального процесу, вивчити можливість запровадження посиленого харчування школярів, охопити більшу кількість учнів гарячим харчуванням, вирішити питання переведення на навчання по класам, відмовившись тимчасово від кабінетної системи. Спільно з управлінням охорони здоров’я до 25 листопада освітяни мають визначити механізм надання довідок-допусків до навчальних, дошкільних закладів дітей та персоналу після перенесених захворювань.

У громадському транспорті ще діє масковий режим

На замовлення міського управління охорони здоров’я чотири підприємства міста – «Трембіта», « Арніка», «Баллаком» та ВО УТОГ – виготовили 27,5 тисяч марлевих пов’язок., у тому числі 8 тисяч із марлевої тканини з мобілізаційного резерву.
З цієї партії 22 тисяч пов’язок розповсюджено безкоштовно. Зокрема 14 тисяч пов’язок отримали працівники охорони здоров’я, 3,3 тисячі –сфери житлово-комунального господарства, решта – працівники інших комунальних установ.
5,5 тисяч марлевих пов’язок перебуває у резервному фонді.

Медичні консультації за двоканальним телефоном «гарячої лінії», які запроваджено на період епідемії, з 23 листопада надаватимуться з 11.00 до 16.00. Скоротити режим роботи консультаційного телефону вирішила міська надзвичайна комісія у зв’язку із зменшенням звернень.
З початку епідемії на гарячу лінію 57-15-15 надійшло 1160 дзвінків. 536 абонентів потребували консультації лікаря, 197 – інформаційної довідки,48 – психологічної допомоги. У 90 випадках за результатами звернення було викликано лікаря, у 12 випадках – бригаду « швидкої допомоги»
На телефон гарячої лінії надійшло також 176 скарг з приводу різних порушень карантинного режиму, а також понад 100 дзвінків від підприємців Калинівського та інших ринків міста.

За період карантину фахівцями міськСЕС із залученням правоохоронців та інших контрольних органів перевірено 1347 об’єктів та виявлено 494 порушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 484 особи, роботу 27 об’єктів призупинено. Про це повідомив на засіданні міської надзвичайної протиепідемічної комісії Головний державний санітарний лікар міста Сергій Торський. Він звернув увагу на те, що найбільше порушень виявлено під час останніх рейдів, коли підприємці забули про обережність і почали нехтувати вимогами маскового режиму.

(c) Прес-центр МР


Tags: ,