Громадянське суспільство в умовах кризи

Сьогодні в приміщення Українського Народного Дому з ініціативи Громадянської Асамблеї України було проведено круглий стіл на тему “Громадянське суспільство в умовах кризи” за участю представників громадських організації Буковини та викладачів ЧНУ.

Думки дуже варіювали: від тверджень, що це не є темою обговорення для громадських організацій – а належить до компетенції політичних сил; і що поговорити можна – але ж громадські організації не мають відповідних важелів для хоч якогось практичного втілення результатів обговорення.
І до протилежних крайнощів – що цей “смутний” час є зоряним для громадських організацій, що вони мають змогу бути почутими владою і активно впливати на ситуацію в країні.

Було представлено ось таку редакцію “нової” Конституції від Гриценка

Пан Курко, голова правління Чернівецької обласної організації товариства “Знання”, доцент юридичного факультету ЧНУ – “ми не готові до цього обговорення. Це проблема політичних партій, нас до цього просто не допустять.”

Пан Керпушко про рушійні сили громадських організацій:

“ось зараз працюйте на громадських началах – і вам потім воздасться! – це ж неприродньо, так не буває. Потрібно розібратися з інтересами кожної громадської організації, і відверто про них заявити. А то просто розводять людей”
“[про нинішню владу] Король голий! І треба про це сказати”

Представник ГО “Калинка” – озвучив, зокрема, думку про те, що затвердження звіту про виконання місцевого бюджету має відбуватися лише після громадських обговорень; крім того – бажано й після проведення незалежного аудиту.

Остап Юрійчук

Загалом спільними зусиллями дійшли наступних висновків:

– Конституцію потрібно міняти; в статті першій додати ще, що Україна – “національна, соборна”, а також “Україна – локомотив Європейської цивілізації
– громадські організації мають об’єднуватися за інтересами;
– бажаною була б участь ГО в прийнятті управлінських рішень;
– прийняти нову редакцію Закону України “Про об’єднання громадян”;
– прийняти Закон “Про соціально відповідальні організації”;
– дозволити ГО брати участь у виборах, хоча б до органів місцевого самоврядування;
– налагодити співпрацю з політичними партіями;
– зробити ГО суб’єктом законодавчої ініціативи;
– сприяти розвитку патріотизму;
– шукати джерела фінансування ГО;
– заявити про себе в Європі;
– вимагати відкритих виборчих списків.

Це зібрані пропозиції – не ті, які підтримали усі учасники, а усе, що було запропоновано.


Tags: , , , , , ,