Green Peace – вечірка в “Literatur Cafe”

Учора, 2 лютого, у Literatur Cafe традиційно відбувся нетрадиційний літературний вечір – “Green Peace – вечірка”; відкритий літературний захід – де кожен мав змогу прочитати щось своє на задану тематику.
Тематика цього разу була – “про тварин”.
Звучали коротенькі прозові оповідки, поезії; і, звісно ж, відкриті обговорення – які, однак, вийшли далеко за межі літературно-мистецьких бесід і зачепили чимало філософських, моральних та гостро соціальних аспектів.
Зокрема – чи гуманно взагалі було приручати тварин, чи це не є приниження їх людиною?
Чи варто бути вегетаріянцем і зовсім не споживати м’яса? Не носити шкіряних речей, хутра?
Що робити з масою бездомних тварин, які становлять неабияку небезпеку для мешканців краю?
Як допомогти нещасним тваринам, які найбільше потребують хоч якогось прихистку?
Як зробити так, щоб тварин не топили у водоймищах?

В ході обговорення пригадався і “заморожений” проект розбудови під Чернівцями притулку для тварин, і чому його так і не було реалізовано; і випадки нападів бездомними собаками на людей (у тому числі й з летальними наслідками для людини).
Крім того – більшістю із присутніх було вирішено не полишити цю справу напризволяще, а спільними зусиллями вжити заходів для покращення ситуації із бездомними тваринами у Чернівцях; зокрема, уже оголошено збір коштів (буде проводитися в Українській книзі, там буде розташовано спеціальну скриньку) та задекларовано намір звернутися до міської ради за роз’ясненням та допомогою.

А незмінна співведуча Христя Венгринюк звернулася із публічним проханням до усіх небайдужих узяти до себе маленьке кошеня з трагічною долею. контактувати – chrustjav@gmail.com


Tags: ,