Ґранд Коронація слова 2010

Для переможців “Коронації слова” усіх минулих років на честь ювілею було влаштовано окремий конкурс під назвою «Гранд Коронація».
У рамках урочистої церемонії було оголошено кращих із найкращих серед лауреатів минулорічних конкурсів, і усі отримали справжню золоту корону! Номінації – Ґранд п’єси, Ґранд кіносценарії та Ґранд романи.
Спеціальним гостем ювілейної церемонії став всесвітньовідомий польський режисер Кшиштоф Зануссі, який завітав до Києва аби вручити нагороду за кращий кіносценарій – як ми вже знаємо, Кшиштоф Зануссі завітав до Києва аби особисто нагородити чернівчанку Юлію Боднарюк за ґранд сценарій “Атестація”.


Валентин Тарасов, Київ, Ґранд корона у номінації “Ґранд П’єси” за п’єсу “КАР’ЄРА”


Під час нетривалого (але дуже веселого і життєрадісного) виступу відмітив, що за усі роки конкурсу конкурентів йому в цій номінації не видко, і що “пора би вже”.


Іво Бобул, виконав дві пісні перед оголошенням головної ґранд корони


Головну Ґранд корону в номінації “Ґранд Романи” вручали особисто Юрій і Тетяна Логуш, ініціатори і засновники “Коронації слова” – її отримав Володимир Лис із Луцька за ґранд роман “СТОЛІТТЯ ЯКОВА”;


До нагородження долучилась також і спеціальна гостя – Оксана Забужко; виголосила вступну промову і дуже тепло вітала ґранд коронованого Володимира Лиса


Оксана Забужко, Володимир Лис.

«10 років тому ми досить скромно розпочали цю авантюру, – коментує Юрій Логуш, Голова Правління компанії «Крафт Фудз Україна», засновник конкурсу «Коронація слова». – Ситуація на книжковому ринку була дуже і дуже складна. Ми сьогодні не задоволені, відчуваємо, що до повного потенціалу не дійшла наша література. Але тоді взагалі ситуація була безнадійна і трагічна. Налічувалася жменька авторів, книжки яких виходили раз на два роки. Я заходив до книгарень, шукав щось почитати цікаве сучасне, але не було так званої “ротації”. І все порохом присипане. Поговорив я з видавцями, а вони кажуть, що не мають рукописів. Ми в авантюрному порядку вирішили: «Побачимо, чи Україна багата письменниками». І створили конкурс, який абсолютно відкритий і анонімний. Прийшло 50-60 рукописів. І ми зрозуміли, що треба механізм, який оброблятиме рукописи. Ми зробили основні елементи системи, яка зараз є удосконаленою. Вже сотні рукописів, тисячі. Ми беремо літературу, хоч не тиражами, то бодай кількістю творів… »

Що ж! Тепер, через 10 років – це вже ніяка не авантюра, це Подія – про яку знають, якої очікують; це Бренд – який люблять і поважають.
Довгих літ “Коронації слова”!


Tags: , ,