Євген Горін презентував кіно, зняте під час Meridian Czernowitz


(більше фото дивимося у альбомі на Фейсбуці)

Я думав, це кіно офіційно презентоване так уже ніколи й не буде (про це далі), але – це сталося: Євген Горін сьогодні презентував своє кіно, зняте під час другого фестивалю Meridian Czernowitz. Святослав Померанцев, як завжди, знайшов цікаве і досить незвичне місце: автосалон НІКО-Чернівці. Правда, я так і не зрозумів що там з НЛО, воно мало ніби десь прилетіти.

Варто розпочати з того, що Євгена Горіна у Чернівцях люблять. Яке б він кіно тут у нас не знімав. Це кіно я вже бачив кілька місяців тому. Власне, це кіно побачило до презентації чимало чернівчан. Мені не сподобалося. Кіно не про Чернівці, кіно не про Меридіан – кіно про Горіна в Чернівцях під час Меридіану, скажімо так. Ну й, звісно ж, про Міллу Крупко.

Горін сьогодні про кіно сказав так: немає сюжету, немає фабули; є форма, картинка, є набір символів. Фільм – про передчуття космосу. Минулого року я тут побачив космос. Фільм не про фестиваль, не про Чернівці. Фільм – про космос. Фільм – про внутрішній космос.

Ще Горін заявив, що він – реінкарнація Ціолковського: “такой же ёбнутый, ищу космос”.

“Як старий психоделік”, Горін так зняв це кіно, що воно без нього – “просто картинка”, позбавлена сенсу.

Ось це кіно Євген Горін надіслав якись час тому (здається, десь у грудні-січні) Святославу Померанцеву. Тому абсолютно не сподобалося. Кажуть, він відмовився платити решту обумовленої суми за кіно. Сьогодні він сказав, що через це кіно півроку вони не спілкувалися з Горіним. Разом з тим, щось сталося – чи хтось когось переконав, чи прийшло якесь розуміння, чи то просто “розпочатий процес мав якось завершитись”… але кіно таки презентували, сьогодні. Особисто я цьому радий.

Я запитав у Горіна, чи був цей конфлікт із Померанцевим особистим – він відповів, що ні. Сказав, що це “конфлікт продюсера і художника”. Кіно переробляти Горін відмовився – тож ми сьогодні побачили саме те кіно, через яке і здійнялася така собі локальна довколомистецька буча.

Ну й на завершення космічної теми: Горін сьогодні запевнив, що зустріч із нами – справжній космічний секс. А кіно – “великое совокупление”.

Н-да, не щастить щось Меридіанові на кіна, не щастить. Цього року, кажуть, німці будуть знімати;)

Микола Костинян для Буковини онлайн


Tags: , , , ,