Культура і наука під новим «дахом»


В одному з корпусів Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича відтепер Ви знайдете одразу дві нові організації – це новоспечені Центр німецькомовних студій та українсько-німецьке культурне товариство. Центр тісно співпрацює з відділом міжнародних зв’язків та ДААД (Німецькою академічною службою обмінів) та активно займається німецькомовною літературою, кооперацією між університетами і студентськими обмінами. А культурне товариство за дружньої підтримки Гете-Інституту Україна та Фонду імені Роберта Боша буде організовувати сучасні мистецькі і культурні проекти разом з німецькомовними митцями.

Спільну для Центру і товариства назву «Gedankendach», яка дослівно перекладається як «Миследах», було запозичено у чернівецької німецькомовної поетеси Рози Ауслендер. Назва, з одного боку, має безпосереднє відношення до німецькомовного минулого міста. А з іншого, вона встановлює зв’язок як між словом і літературою, так наукою і культурою. До того ж саме слово „Gedankendach“ відкриває широкий простір для інтерпретації речей, які можуть ховатися під цим самим дахом – наразі це свіжі ідеї, сучасні культурні діалоги і дискусії, нові творчі проекти та обміни. Звичайно, саме по собі поняття «дах» має також обє’днати в одній кімнаті модернові напрямки німецькомовної культури і науки.

Першою акцією «Миследаху» став літературно-музичний вечір за участі оповідачки історій Сюзанни Вайссе та віолончелісткі Корнелієї Бьорнген. Проект під назвою «Оповіді і музична імпровізація» відбувся у залі Дроздовського та створив надзвичайно творчу атмосферу у розпал різдвяних свят. Не обійшлося без перепитій з німецької мови, якою, на жаль, володіли поодинокі глядачі дійства. Принаймні в майбутньому подібні заходи супроводжуватимуться перекладом на українську чи англійську мови.

Організатор заходу Тетяна Козак має на меті і в подальшому розвивати взаємодію двох мистецьких форм – літератури та музики, яка дає можливість саме тут у Чернівцях, літературно виплеканому місті, викликати інтерес саме у німецькомовної публіки пізнавати мову і культуру. Наразі починається підготовка до відкриття товариства і центру німецькомовних студій при ЧНУ, яке планується на середину квітня.

Юля Рогозевич [yulia-asap@mail.ru]


Tags: ,