Газові хроніки за 6 січня

Судячи з усього, ініціатива з вирішення газових проблем наразі належить виключно Президентові України та його секретаріатові (принаймні, Кабінет Міністрів не оприлюднив за сьогодні нічого, окрім привітання прем’єр-міністра з Різдвом Христовим; в той час як прес-служба Президента неупинно радує громадськість вістями з газового фронту. Втім, Президент також оприлюднив Різдвяне вітання Українському народу).

Так, У Секретаріаті Президента України відбулися переговори між Україною та Європейським Союзом щодо транспортування російського природного газу територією України до країн Європейського Союзу.

Ніяких конкретних наслідків переговори не замали, але натомість доведено позиції усіх по відношенню до усіх стосовно проблеми, висловлено багато вдячностей та сподівань.
А сподівання основні – на 9 січня:
Як зазначив Олександр Шлапак, Україна покладає великі надії на зустріч 9 січня у Брюсселі, де відбудеться планове засідання газової координаційної групи європейських експертів. «Ми зможемо разом із російськими колегами, у присутності Європейської Комісії, обговорити ситуацію та, маю надію, знайти з неї вихід», – сказав Перший заступник Глави Секретаріату Президента.
Крім того,
У Берні (Швейцарія) Уповноважений Президента України з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський зустрівся з Директором Федерального відомства енергетики Швейцарії Вальтером Штайнманом:

Швейцарську сторону було детально поінформовано про актуальну ситуацію з постачанням в Україну російського природного газу та його транзиту через територію України до європейських країн, про хід переговорного процесу з Російською стороною, про підходи і позицію Української сторони щодо співробітництва в газовій сфері у 2009 та наступних роках.

Швейцарія на даний момент не має проблем з отриманням і транзитом російського природного газу, який поступає в країну через Польщу та Німеччину, однак стурбована ситуацією, що склалася в українсько-російських відносинах у газовій сфері.

Представник швейцарського уряду висловив розуміння щодо позиції України та конкретних дій з врегулювання газових питань, які вживаються Президентом України Віктором Ющенком, Кабінетом Міністрів України та НАК «Нафтогаз України».

Швейцарська сторона закликає українську і російську сторони якнайшвидше врегулювати усі питання з метою налагодження надійного та безпечного постачання газу усім європейським споживачам.

І сам Президент не забарився запевнити усіх зацікавлених осіб у тому, що Україна використовує для власних споживачів виключно газ власного видобутку та газ, закачаний в українські підземні сховища, який повністю оплачений Україною:

Президент України Віктор Ющенко направив телеграми керівництву Європейського Союзу, а також керівникам європейських держав – споживачів російського природного газу.

«Вважаю за необхідне поінформувати Вас, що на ранок 6 січня 2009 року ВАТ «Газпром» різко скоротив постачання газу в Україну для подальшого транзиту європейським споживачам», – йдеться у телеграмі Глави Української держави.

Як зазначає Президент України, «станом на 23.00 5 січня 2009 року російського природного газу було поставлено на східний кордон України 262 млн. м3, на 9.00 6 січня – 93 млн. м3, а на 11.30 6 січня – 73 млн. м3».

Отже, на думку Віктора Ющенка, російська сторона має намір значно скоротити або й припинити транзит російського природного газу через територію України до європейських споживачів.

«Принагідно інформую, що Україна використовує для своїх споживачів виключно газ власного видобутку та газ, закачаний в українські підземні сховища, який повністю оплачений Україною», – наголошує Президент України Віктор Ющенко.

__________________________________________

Таким чином, давно вже забуто попередні закиди про те, що, проблема, мовляв, не міждержавного рівня, а рівня відносин між господарюючими суб’єктами, до яких держави мало не абсолютно жодного відношення не мають.

А болгарський аналітик взагалі стверджує, що російські спецслужби підкупили високопосадовців Європейської спільноти – щоб ті мовчали і по можливості не втручалися, відтягували час.

Цікаво – чи втратить Україна рештки свого Суверенітету?

__________________________________________


Tags: , , ,