«Гаряча лінія» з питань підприємництва активізує свою роботу

Чернівці вже третій рік залишаються єдиним містом в Україні, де з міського бюджету виділяються кошти на підтримку роботи інформаційної «Гарячої лінії» з питань підприємництва, модератором якої виступає громадська організація – міський Центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу.

Інформаційна «Гаряча лінія» працює на постійній основі, забезпечена фахівцями високої кваліфікації, які надають суб’єктам господарювання оперативну і достовірну інформацію щодо діючих норм та змін в законодавчо-нормативних актах з питань підприємництва, здійснюють аналіз проблем, які виникають у суб’єктів підприємництва, сприяють їх вирішенню на початковому рівні. Послуги «Гарячої лінії» є безкоштовними та доступними усім зацікавленим суб’єктам господарювання. На реалізацію цього проекту у фонді соціально-економічного розвитку міста у 2009 році передбачено 64,5 тисяч гривень.

З метою мінімізації впливу негативних наслідків фінансово-економічної кризи на економіку міста виконавчий комітет міської ради проаналізував результати роботи «Гарячої лінії» та рекомендував Центру захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів підприємницької діяльності щодо реалізації їх законних прав та інтересів. Фахівців Центру долучать до здійснення моніторингу процесів згортання малого бізнесу унаслідок кризових явищ з метою оперативного вжиття заходів для переорієнтації підприємців, недопущення втрати їх інтелектуального та матеріального потенціалу, а також до вивчення можливостей участі малого і середнього бізнесу у реформуванні ЖКГ, запровадженні в цій галузі нових форм обслуговування населення, аналізу і прогнозу розвитку підприємницької ініціативи в інших секторах економіки, які є перспективними для Чернівців. У цьому році буде досліджено стан організації суб’єктами підприємництва перевезень пасажирів на таксі, розроблено рекомендації щодо вдосконалення практики проведення навчання незайнятого населення з орієнтацією на самозайнятість, розвиток сімейних форм малого бізнесу, започатковано на постійній основі роботу «бізнес-класу» для організації навчання осіб, які мають бажання вести самостійний бізнес , а також проведення семінарів для осіб, які внаслідок кризи стали безробітними.

Інформація про результати роботи «Гарячої лінії» розміщуватиметься на офіційному сайті міської ради, а Центру захисту приватних підприємців рекомендовано прискорити створення власного інформаційного сайту, що дозволить активізувати діалог з підприємцями та розширити перелік інформаційно-консультативних послуг.

Довідково. Впродовж 2007-2008 років до інформаційної «Гарячої лінії» звернулося із запитами 5412 суб’єктів підприємницької діяльності. Торік кількість звернень у порівнянні з 2007 роком збільшилася на 25 відсотків. За результатами аналізу проблемних питань, з якими суб’єкти підприємництва звертаються на «Гарячу лінію», щорічно розробляється Практичний посібник для підприємця. У 2007-2008 роках були також розроблені та видані збірники «Навігатор підприємця Буковини» та «Складові успіху власної справи».

Спільно з Центром комерційного права (м. Київ) для підприємців проведено семінари з правових питань, податкового законодавства, умов кредитування представників малого бізнесу, а також спільне засідання підприємців і керівників дозвільних офісів із представниками Міжнародної Фінансової Корпорації з питань отримання дозвільно-погоджувальних документів, проведення перевірок органами пожежного нагляду та Держспоживстандарту. Для підприємців налагоджено сеанси телефонного зв’язку з представниками Державної податкової інспекції в м. Чернівцях.

(c) Прес-центр Чернівецької міської ради


Tags: ,