Галина Теремко в Художньому музеї

25 березня у Чернівецкому обласному художньому музеї відкрилася виставка прикарпатської художниці Галини Теремко. Мисткиня презентувала на виставці живопис на склі, який до цього мали змогу побачити шанувальники мистецтва у Києві, Івано-Франківську та Снятині.

Галина Теремко народилася 23 травня 1964 року у с. Копачинці Городенківського району на Івано-Франківщині. Вона закінчила відділення художньої кераміки Косівського технікуму народно-художніх промислів ім. В.Касіяна, її дипломна робота «Набір посуду для кухні» була відзначена бронзовою медаллю ВДНГ у 1987 р.. Майстриня навчалась заочно у Народному університеті мистецтв у Москві і у Львівському інституті декоративно-прикладного мистецтва.

Мисткиня є автором численних керамічних робіт, малюнків на склі, ілюстрацій до дитячих книжок та до творів, що публікуються у Всеукраїнському журналі для дітей «Дзвіночок» протягом 2005 – 2010 рр.. Деякий час Галина Теремко займалася розписом церков у Тернопільській та Чернівецькій областях.

Персональні виставки майстрині відбулися у м. Івано-Франківську (2004, 2010), м. Києві (2009), м. Снятині (2009).

Останні роки художниця займається відродженням частково забутого виду мистецтва – живопису на склі. Тематичний діапазон цих творів різноманітний: від релігійних сюжетів («Водохреща», «Стрітення», «Прихід трьох царів» та ін.) до творів на літературну тематику («Сон», «Доля», «Мені тринадцятий минало» – ілюстрації до творів Т.Г.Шевченка; «Лукаш та Мавка» – до «Лісової пісні» Лесі Українки). Всі вони сповнені глибинної символіки, народної мудрості та душевної теплоти.
Галина Теремко є керівником гуртка «Юний художник» Центру дитячої та юнацької творчості Копачинської ЗОШ І – ІІ ст. Городенківської районної ради. Вихованці її студії неодноразово брали участь у районних, обласних і всеукраїнських конкурсах дитячої та юнацької творчості, де були відзначені дипломами, грамотами та цінними подарунками.

Ольга Денисова,
завідувач відділом декоративно-ужиткового мистецтва
Чернівецького художнього музею


Tags: , , , ,