“Я поїдаю небо”, вистава театру м.Фюрт


До святкування 80-річчя колективу нашого театру долучився також і колектив архітектурного театра-близнюка з міста Фюрт; востаннє вони були у нас в гостях ще 10 років тому.
Цього разу привезли із собою виставу “Я поїдаю небо”.

Лише два актори на сцені (зрідка – ще музикант), трошки дивна обстановка на сцені, екран; на екрані – або хмари летіли блакитним небом, або, деколи, чорно-білі кадри – на яких люди десь ідуть, їдуть ескалаторами, ходять сходами.. Спершу здається, це не вистава – а якись перформанс: відеоряд, звуки, речі на сцені, голоси акторів із ложі – виглядає і звучить досить дивно.

Багато тонких емоцій – таке враження справляє вистава і гра акторів; не було зайвих надмірних перегравань, надмірних емоцій-афектів, хаосу. Взагалі, не було нічого зайвого.
Власне, акторам абсолютно не було за чим сховатися;
на жаль, знаємо – часто у наших виставах користуються такими собі компенсаціями: надмірні емоції-афекти там, де потрібно було (але це ж складно!) зіграти тонше, передати сильніше; гучна музика, масові сцени, особливості декорацій – багато придумано такого, щоб компенсувати гру, щоб актори мали за що сховатися, що виставити на передній план поперед себе.

Тут була чиста гра двох акторів – які залишалися у своїх ролях протягом усієї вистави, і були у самому центрі уваги, наодинці зі своєю грою, нічим не прикриті (перекриті), ні за що не сховані. Наче голі у своїй грі.
Вони були чесні й передавали найтонші модальності емоцій.
Дивитися на цих двох акторів на сцені – суцільне задоволення!

Героїня занурює руку в пісок – враження, що вона дійсно бачить його уперше в житті..

Філігранна акторська робота, до найменших дрібниць

Дуже гарний подарунок до 80-річчя колективу нашого театру!
Сподіваємось, побачимо цей театр не на 90 чи 100-літній ювілей, а десь значно раніше..

Більше фото у альбомі на facebook


Tags: , ,