“Я поїдаю небо”, вистава німецькою мовою театру м.Фюрт, 5 листопада

5, 6, 7 листопада відбуватимуться заходи, присвячені 80-річному ювілею колективу театру:

Вистава німецькою мовою театру м. Фюрт «Я поїдаю небо» (5 листопада, 18.30)
Святковий урочистий вечір «Театр – це життя» (6 листопада, 18.00)
Вистава «Тисяча снопів вітру» (7 листопада, 16.00)


Театр у м.Фюрт, близнюк нашого Чернівецького (фото з Вікіпедії, вільної енциклопедії)

Про виставу Театру м. Фюрт:

Під керівництвом режисера Вернера Мюллера актори Ютта Чурда та Міхаель Фоґтманн подаються у незвичайну музично-поетичну подорож. Вона веде їх по життєвих ландшафтах польської авторки Віслави Шимборської, котрі наче створені для того, аби їх відкривали, озвучували й оживляли у дії.
Ця мандрівка дарує її учасникам-акторам багато відкриттів. Вони стикаються з різноманітними проявами буття – то звично-людськими, то неймовірно-нестерпними, відчувають невагомість стану кохання, проходять через великі й малі прощання, кидають погляди на мистецтво та за його куліси. У складі музично-поетичної експедиції є також оркестр однієї людини – Норберта Наґеля, котрий творить хвилюючі звукові образи, сміливо випробовуючи різні можливості музики.
Віслава Шимборська володіє даром висловлювати глибокі думки простими, але яскравими мовними засобами. Поетеса, начебто відсторонено спостерігаючи буденні чи складні життєві ситуації, говорить про них із почуттям гумору та самоіронії, але без цинізму.

Ютта Чурда
живе та працює у Фюрті та Сан Франциско. З 1998 року співпрацює із театром м. Фюрта. Після здобуття мистецької освіти у відомій школі Медау (Medau-Schule) в Кобурзі 1975 р. заснувала танцювальну групу в м. Форхгайм, а 1985 р. – танцювальну академію Лангенфельд, приватну школу з педагогіки танцю та власний ансамбль. У 1986 р. переїжджає зі своєю трупою до Фюрта та створює танцювальний театр Чурди, художнім керівником якого працює до 1997 р. Ютта Чурда спільно зі своїм інтернаціональним ансамблем розробляє постановки для Нюрнберзького міського театру, культурного центру Tafelhalle Nürnberg та театру м. Фюрта. ЇЇ театральні проекти з великим успіхом відбуваються під час національних та міжнародних фестивалів.

Міхаель Фоґтманн
народився в м. Штраубінг (Баварія), закінчив Академію образотворчого мистецтва імені Отто Фалькенберга (Otto-Falckenberg-Schule) в Мюнхені. Працював у театрах м. Мюнхена, зокрема, в Камерному театрі, театрі am Gärtnerplatz, молодіжному театрі Schauburg, а також в Ґьоттінгені, Оснабрюці, Нюрнберзі, Вупперталі, Ауґсбурзі. З 1987 по 1993 рр. належав до штатного складу ансамблю Баварського державного театру (Bayerisches Staatsschauspiel), а з 2005 до 2010 рр. працював у складі колективу гість. Досвід режисерської діяльності Міхаель Фоґтманн здобув у Федеральному театрі Нижньої Баварії (Landestheater Niederbayern) та в Нюрнберзі. Міхаель Фоґтманн виступає також у кабаре, протягом багатьох років співпрацює з телебаченням та є виконавцем численних ролей у художніх фільмах.

Театри-близнюки у Чернівцях та Фюрті
Обидва театри були збудовані за планами архітектурного бюро Fellner & Helmer у Відні. Проект будівлі, початково розроблений для Чернівців, спершу був втілений у баварському Фюрті, де вже 17 вересня 1902 року відбулось святкове відкриття храму муз. Відтак у 1904 р. розпочалося будівництво театру й у Чернівцях, а 3 жовтня 1905 р. він вперше розчинив свої двері для чернівецької публіки. В обох містах стоять майже ідентичні театральні споруди.

(с) Наталка Федорович, завліт Театру


Tags: , ,