Заява Миколи Федорука з приводу свободи слова

ДО ЖУРНАЛІСТІВ
Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини
Міжнародній правозахисній організації «Репортери без кордонів»
Національній спілці журналістів України

ЗАЯВА

Я, Чернівецький міський голова Микола Федорук, завжди був і є поборником свободи слова, як невід’ємного конституційного права кожного громадянина та запоруки демократичного розвитку суспільства.
Я шаную професійну, згуртовану журналістську спільноту Буковини і вважаю журналістів партнерами влади у вирішенні нагальних проблем нашої громади.
Як прикре непорозуміння розцінюю публічну заяву про утиски з мого боку свободи слова. Готовий нести передбачену законом відповідальність, якщо буде наведено хоч один факт мого втручання в редакційну політику друкованого чи електронного засобу масової інформації, перешкоджання професійній діяльності журналіста.
Вважаю, що заява про утиски свободи слова з боку Чернівецького міського голови стала одним із елементів політичної технології окремих осіб, за вказівкою яких вже кілька місяців триває наступ на місцеве самоврядування у Чернівцях. Переконаний, що використання у таких технологіях засобів масової інформації є неприпустимим. Не маю сумніву у чесності і порядності чернівецьких журналістів, які завжди стояли на захисті інтересів нашої громади. Вірю, що нечесна гра окремих ділків від політики не дозволить розколоти колектив чернівецьких журналістів, посіяти в їх лавах протистояння та розбрат.
У суспільно-політичній ситуації, що склалася останнім часом у Чернівецькій міській раді, закликаю журналістів бути об’єктивними і неупередженими, максимально оперативно і повно інформувати чернівчан, не займати позицію жодної із сторін, задіяних у цьому процесі.
Публічно звертаюся до Міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів», Національної спілки журналістів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини із проханням вивчити стан дотриманням свободи слова у Чернівцях, провести незалежне експертне опитування журналістів усіх місцевих засобів масової інформації та дати професійну оцінку ситуації, що склалася. Прошу журналістів Чернівців долучитися до цього процесу і бути максимально відвертими та щирими при оцінці діяльності Чернівецького міського голови, міської ради та її виконавчих органів щодо дотримання свободи слова та забезпечення об’єктивного інформування громади, створення умов для професійної журналістської діяльності.
Високо цінуючи професійність та моральність місцевої журналістської спільноти, повністю покладаюся у цій ситуації на її висновки та оцінку Національної Спілки журналістів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також поважної міжнародної інституції, яка стоїть на захисті свободи слова у всьому світі.

З щирою повагою,

Чернівецький міський голова Микола Федорук


Tags: ,