Презентація другої частини творів Юрія Федьковича

До 170-річчя від дня народження Юрія Федьковича, а це ще 2004 року, у рамках Комплексної програми розвитку інформаційної та видавничої галузей Чернівецької області, було видано першу частину творів нашого видатного земляка, із запланованих семи – “Поезія”.

І от тепер, п”ять років по тому, літературознавці Богдан Мельничук та Лідія Ковалець  презентували і другу частину – ” Ліро-епічні та епічні твори”.  

Видало книгу видавництво ” Буковина” на чолі з директором Людмилою Черняк,  що також брала участь у прес-конференції.

 

Незважаючи на те, що Осип-Юрій Федькович   такий відомий  письменник , виявилося, що видань його творів не так і багато. Пан Богдан Мельничук практично продемонстрував ті книги, які були видані після смерті Федьковича, включаючи і першу збірку 1902 року,  упорядником якого був Іван Франко.

Твори Федьковича протягом двадцятого століття раз у раз підкореговувала діюча влада, забуваючи , а часто і навмисне стираючи деякі слова або навіть і деякі твори. Федькович не тільки вболівав за Україну, він вболівав і за кожну людську долю.

 

 

Особливістю другої частини творів Федьковича є те, що сюди увійшли дев”ять  ліричних творів, що не були опублікавані навіть у виданні Франка.

Наразі наклад другої частини творів Федьковича становить всього тисячу екземплярів, але і це велике досягнення для Буковини, як краю, що багато чим зобов”язаний перед видатним українським письменником Юрієм Федьковичем.


Tags: ,