Чернівчани дізналися про Фалунь Дафа

Текст: Підсосонна Олена

Фото: Юлія Ламаалем

3-4 травня в центрі Чернівців пройшла незвичайна акція. Парк ім. Шевченк а , де у вихідні завжди можна побачити багато відпочиваючих, наповнився спокійною китайською мелодією. Перехожі з цікавістю споглядали виконання вправ традиційної системи смовдосконалення Фалунь Дафа. Послідовники цієї школи спеціально приїхали з Києва та Харкова, щоб познайомити чернівчан з вправами, що, на їхню думку, приносять велику користь як для тіла, так і для душі.

Одна із учасниць акції, Юлія, розповідає, що для українських послідовників Фалунь Дафа вже традиція, збиратись разом та на вихідні вирушати у нове місто. Вона каже, що де б вони не займались, усюди їх зустрічають дуже привітно і обов’язково трапляються ті, хто хочуть навчитись вправам та дізнатися більше про самовдосконалення.

Окрім плакату з головними принципами системи: Істина, Доброта, Терпіння, перехожі могли прочитати і більш сумні факти про переслідування Фалунь Дафа у Китаї. Учасник заходу, китаєць Френк із Канади, розповів, що починаючи з 1999 року комуністичний режим безжально репресує більше 100 млн. послідовників Фалунь Дафа тільки за те, що їх стало більше, ніж членів компартії. Він сам був змушений покинути рідну країну, та своїх батьків, щоб уникнути арешту тільки через те, що займається Фалунь Дафа та вірить у добрі принципи. Тепер він із сім’єю живе у Канаді. Розповідає, що багатьом послідовникам Фалунь Дафа, які залишись у Китаї, загрожує не тільки арешт та катування, а також насильницьке вирізання органів для продажу.

Для жителів міста Чернівці знайомство із новою культурою стало справжньою несподіванкою. Багато з перехожих були дуже здивовані незвичайними вправами. Деякі з них навіть захотіли самі спробувати і були дуже задоволені.

До відома:

Всесвітня Енциклопедія (2002) (World Book Encyclopedia): «Фалуньгун – духовний шлях існування, який з’явився в Китаї на початку 1990-х років. Фалуньгун навчає техніці медитації за допомогою вправ для поліпшення фізичного здоров’я, а також етичній і духовній чистоті. Назва Фалуньгун китайською мовою означає обертання колеса закону. Фалуньгун також називається Фалунь Дафа (Великий Закон). Фалуньгун має мільйони послідовників у багатьох країнах».

За даними Інформаційного центру Фалуньгун, в 1999 р. комуністичний уряд Китаю почав масові репресії послідовників Фалуньгун, вгледівши у великій популярності цієї практики загрозу своїй владі, а також боячись втратити ідеологічний контроль над людьми. На сьогодні лише офіційно вже підтверджено 3209 смертельних випадків послідовників цієї практики внаслідок переслідувань; сотні тисяч – знаходяться в ув’язненні.

Багато правозахисних організацій, урядовці, члени парламентів з усього світу рішуче засудили ці ганебні репресії в Китаї (www.faluninfo. ru , www.ua.clearharmony.net).


Tags: , ,