Чотири екзіт-поли

Оприлюднено результати ЧОТИРЬОХ екзит-полів, проведених різними (у тому числі й найавторитетнішими соціологічними компаніями в Україні).
Що цікаво – “Національний екзіт-пол” зламано хакерами, дивимось http://exitpoll.org.ua/.

Загалом – результати досить цікаві.

Результати власне голосування з’являтимуться поступово тут, на сайті ЦВК:
по Україні
за реґіонами України

На дільничі та окружні виборчі комісії чекає як мінімум одна напружена ніч без сну; ждемо офіційних результатів.

Найпоширеніші порушення у день голосування по Чернівецькій області:
1. Виборця немає у списку – одні ДВК вносять його до списку, інші не вносять; тобто єдиного бачення проблеми у день голосування не було.
2. Представники Тимошенко (як спостерігачі, так і члени ДВК) подекуди активно наполягали на виконанні постанов славнозвісного апеляційного суду, активно вносили плутанину у процес виборів.
3. Було подекуди втручання співробітників міліції у виборчий процес: так, на одній із дільниць вони не випускали членів ДВК із маленькою переносною скринею для голосування удома; мотивували тим, що не можуть забезпечити її захист (який вони згідно із чинним законодавством забезпечувати і не повинні).
4. Інтерв’юера від одного із екзітполів у 205 окрузі попросили проводити опитування за межами дільниці, тобто за парканом – і історія ця набула неабиякого містичного сенсу: так, у пресі з’явилися повідомлення про те, що цей інтерв’юер проводив опитування на дільниці №3 (держлісгосп), і що “цей чоловік …”; так ось: це була ЖІНКА, і 3 дільниця – це не держлісгосп (на якому взагалі не було жодних дільниць на цих виборах), а спортшкола; і усе одно – жінка проводила опитування на дільниці №5. Що мали можливість спостерігати голова ОВК 205 округа та журналіст Буковини онлайн.
5. Були спроби членами ДВК вимагання від ОВК заробітних плат – мовляв, інакше припиняємо нашу роботу. Звісно ж, перспектива кримінальної відповідальності швидко переконала “шантажистів”.
6. На спецдільниці 53 205 округа виявилося, що після маланки багато людей потрапило до лікарні – а замовлено бюлетенів відбулося ще до цього. Відповідно – бюлетенів стало замало; спочатку розроблялася наступна комбіінація: виборці спецдільниці голосують своїми бюлетенями і ждуть на додаткові, що мають прибути із ЦВК; якщо ж люлетені не приходять – то рішенням ОВК внести виборців, які ще не проголосували, до звичайної ВД, яка найближче знаходиться, у статусі таких, що не здатні самостійно пересуватися. Таким чином, до них прийшли би у лікарню зі звичайної ВД з переносною скринькою. АЛЕ ЦВК дало вказівку нічого такого не робити: голосують стільки – скільки є бюлетенів; решта – не може проголосувати.

Таким було голосування 17 січня 2010 року.


Tags: