Позиція Єдиного Центру щодо політичної ситуації в Україні

22 січня 2009 року о 10.00 відбулася прес-конференція голови Чернівецької обласної організації Єдиного Центру Теофіла Бауера на тему: «Позиція Єдиного Центру щодо політичної ситуації в Україні».

Працюємо в такому форматі: спершу – коротко в тезах основні моменти, потім – повна розширена інформація.

Отже, позиція Єдиного Центру щодо політичної ситуації в Україні в тезах:

1. Єдиний Центр – ЗА відставку уряду.
2. З газового питання УКРАЇНА ПРОГРАЛА НА УСІХ НАПРЯМКАХ ПЕРЕГОВОРНОГО ПРОЦЕСУ.
3. Зростання політичної кризи в державі, ПАРАЛІЗОВАНО парламент.
4. “Навесні відбудуться події, що призведуть до змін, і вже інші люди сидітимуть в органах державної влади”.
5. Прем’єром має бути НОВА людина.
6. Особисто Теофіл Бауер і за парламентські, і за президентські вибори.
7. Стельмаха немає в чому дорікнути окрім поважного віку.
8. Будемо співпрацювати з усіма політичними силами, що поділяють наші погляди. Головне – результат для держави.
Суб’єктивно – “я проти блокувань і об’єднань. Усі бачимо до чого воно призводить…”
9. Завдання максимум – пройти до парламенту та місцевих рад.
10. Потрібно змінити систему влади, і людей, що там працюють.

Розгорнута позиція Єдиного Центру:

Країна продовжує жити в умовах кризи. І до цього часу ми не маємо ні чіткого антикризового плану дій, ні бачення того, як нам вирішувати проблему безробіття, ні чітко озвучених позицій що робити з інфляцією, коливанням курсу національної валюти, як підтримати ключові галузі економіки.

У країни був шанс залишити більшість цих проблем у старому році. Для цього уряд мав час, повноваження та можливості. Натомість урядовці попереджають, що вже у лютому будуть проблеми із виплатою пенсій, виплатами по безробіттю, зарплатою у бюджетній сфері.

Ми піднімаємо цю проблему на регіональному рівні тому, що відсутність ефективного урядування не дає нам змоги вирішувати місцеві проблеми. Якщо в Києві порожній Пенсійних фонд – пенсіонери нашої області не отримують пенсій, не можуть купити собі їжі чи оплатити комунальні борги, якщо в Києві не приймають закони по боротьбі з безробіттям – у нас збільшується кількість зареєстрованих на біржі праці, якщо уряд не здатен забезпечити укладання угоди про постачання газу – мерзнуть наші земляки і зупиняються наші підприємства. Тому ми не можемо бути осторонь, ми мусимо висловити свою позицію.

Уряд не спромігся виконати жодної своєї обіцянки. Ю.Тимошенко обіцяла повернути 120 млрд. грн. вкладів населення. Зараз зрозуміло, що за два роки вдасться повернути лише 6 млрд., тобто 5%. Крім того, ці гроші, що не були забезпечені реальним зростанням економіки, спровокували небачену з часів 90-х років інфляцію. Прем’єр-міністр обіцяла запровадити професійну армію. Натомість урізала й без того невеликий бюджет Збройних сил. Більше того, ці безвідповідальні заяви фактично зірвали минулорічний призов, змусивши 60 тисяч юнаків порушувати закон. Обіцянки дешевого м‘яса завершилися завезенням дешевої курятини сумнівної якості, що вбивало українських виробників і порушувало баланс зовнішньої торгівлі на користь імпорту.

Діяльність уряду є непрофесійною, лобістською і корумпованою. За 4 місяці кризи уряд досі не зміг запропонувати цілісної стратегії її подолання. Країні потрібен цілісний комплексний план протидії кризі, який має запропонувати уряд. Натомість маємо незбалансований і нереалістичний бюджет, у якому немає достатньо коштів навіть на виплату пенсій та зарплат.

Єдиний Центр вважає, що зміни до цього бюджету потрібно подавати вже сьогодні.
Замість того щоб забезпечити енергетичну незалежність України і зменшити залежність від російського газу – Ю. Тимошенко робила прямо протилежне: «Газпрому» було віддано родовища в Лівії, через скандал із інвестором заблоковано видобуток нафти і газу на Причорноморському шельфі, нафтопровід «Одеса-Броди» досі не переведено в аверсний режим.

Складається враження, що Тимошенко, заради втілення президентських амбіцій, поступово здає країну “Газпрому”.

Починаючи із грудня 2007 р. ми чули від прем‘єр-міністра Тимошенко, що проблем із газом не буде. Ціну і умови постачання газу нам обіцяли назвати спочатку весною, потім влітку, восени.
Єдиний центр неодноразово нагадував прем‘єру, що про газ треба домовлятися тоді, коли на вулиці тепло, а Новий рік треба зустрічати з теплими батареями.

У газових переговорах український уряд фактично здавав національні інтереси. Від газових оборудок близькі до уряду структури могли отримати 1,4 млрд. доларів до власної кишені. Ці кошти мали стати грандіозним системним хабарем українському прем’єрові за створення міжнародного газотранспортного консорціуму і фактичну здачу української ГТС Росії. Таке рішення російська влада була готова реалізовувати за посередництва одного з головних ідеологів Ю. Тимошенко – В.Медведчука. Вся ця інформація вже ні для кого не є секретом. Фактично уряд Тимошенко готував обман, який міг стати найсерйознішою поразкою для України.

Ігри уряду в укладання газових угод з “Газпромом”, які велися цілий 2008 рік, закінчилися тим, що Україна змушена дотувати російську економіку. Ціни на транзит залишилися не змінними, а ціна на газ для української економіки піднялася до середньоєвропейського рівня. Україна втрачатиме щорічно більше 4 млрд. доларів лише на транзиті.

Тому Єдиний Центр переконаний, що найбільш дієвим антикризовим заходом має стати відставка уряду. Нам потрібно зупинити сповзання країни у прірву та сформувати відповідальну урядову команду, яка візьметься за повсякденну роботу по виведенню країни з кризи. Ми сподіваємося, що нашу практику публічного представлення своєї позиції підтримають представники інших політичних сил області.


Tags: , , , ,