Вишиваний дивотвір 2010 завершився

Травень та червень у світі декоративно-ужиткового мистецтва Буковини традиційно асоціюються із грандіозним щорічним проектом Чернівецького художнього музею та мережі під назвою «Вишиваний дивотвір». Як ми вже повідомляли у попередніх новинах, цього разу «Дивотвір» проходив увосьме і зібрав у експозиції виставки 250 кращих робіт близько ста авторів.

І вже другий рік поспіль свято буковинської вишивки урочисто завершується майстер-класом лауреатів конкурсів у рамках даного проекту, а також підводяться підсумки голосування відвідувачів виставки і визначаються володарі призів за глядацькі симпатії.

Майстер-клас проводила Наталя Русол, яка презентувала у «Дивотворі» вишиті сорочки. Майстриня закінчила Косівський інститут декоративно-прикладного мистецтва. Вишивка на сорочках була як її власної авторської розробки, так і традиційна. Як розповіла пані Наталя, вона у власній творчості активно використовує традиції бабусиної вишивки і, таким чином, можна говорити ще про одну «династію» буковинських вишивальниць.

Але перед цим директор мережі магазинів-салонів «Санта» (все для вишивки) пані Одарка Кучерява оголосила переможців голосування відвідувачів «Вишиваного дивотвору-2010».
Найбільшу кількість голосів зібрала гість виставки Олеся Сахро з Коломиї. Усього за її роботи проголосували 176 шанувальників рукоділля, а серед її творів перемогла робота «Дівчина-метелик», що зібрала 98 голосів.

У п’ятірку глядацьких симпатій також попали:
Антоніна Грипкова та Павліна Жоріна – 30 голосів;
Алла Цуркан – 22;
Галина Бурсук – 17;
Ольга Горевич – 16.
Таким чином, мусимо констатувати: нажаль, свято закінчилося, декорації «Вишиваного дивотвору-2010» прибрані. Маємо надію, що наступного року ми побачимо не менш майстерні роботи та не менш цікаву та насичену програму цього унікального та самобутнього проекту. А поки нагадуємо, що у грудні в Чернівецькому художньому музеї відбудеться персональна виставка переможниці одного з конкурсів «Дивотвору» та лауреатки конкурсу глядацьких симпатій Галини Бурсук.

Альберт Комарі,
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею


Tags: , ,