Вишиваний дивотвір-2010

В неділю, 16 травня, у світі буковинського декоративно-ужиткового мистецтва відбулася визначна подія. У виставковій залі Чернівецького художнього музею відкрилася традиційна щорічна виставка майстринь та майстрів художньої вишивки «Вишиваний дивотвір-2010».
Це свято рукоділля вже увосьме проходить у стінах мистецької святині нашого краю і постійно збирає величезну кількість не тільки самих авторів робіт, себто безпосередніх учасників виставки, а й поціновувачів декоративно-прикладного мистецтва, шанувальників творчої думки та просто пересічних відвідувачів. Ось і цього разу участь у такому своєрідному «вишиваному фестивалі» Буковини взяло близько ста авторів, які презентували понад 250 робіт, виконаних у різноманітних техніках та видах вишивки й бісероплетіння.
З року в рік «Вишиваний дивотвір» гуртує навколо себе тих, хто розуміє та любить це прадавнє мистецтво – народних майстрів, досвідчених вишивальниць, фахівців, аматорів – всіх, хто залюбки проводить за вишивкою вільний час.
І саме у травні вже протягом восьми років художній музей нашого міста стає справжньою «Меккою» для всіх, кому небайдужа вишивка. Чому? Відповідь очевидна. «Вишиваний дивотвір» – це не тільки виставка вишиваних робіт, а й насправді свято-фестиваль, який триває протягом місяця і до якого приєднуються творчі люди багатьох галузей культурного та освітнього бомонду.
«Дивотвір» має своїх постійних учасників-«патріотів». Слід згадати Михайла Покиданця, Світлану Чернишову, Зінаїду Мельник, Антоніну Грипкову, Михайла Мальованого та багатьох інших. У виставках приймають участь навіть «династіями»: це – Олександра та Людмила Батаєви, Анна та Сусанна Бугай, Людмила, Анастасія та Наталя Шустакови, Мар’яна та Наталка Карнась, Валентина, Ольга та Ірина Паранюк. З їхніми новими роботами ви зможете ознайомитися й цього року.
Хочеться нагадати, що засновниками та «головними винуватцями» творчого проекту «Вишиваний дивотвір» є мережа салонів-магазинів «Санта» на чолі з Одаркою Кучерявою та Чернівецький обласний художній музей (директор – пані Інна Кіцул), а готує виставку до експозиції протягом кількох місяців відділ декоративно-прикладного мистецтва художнього музею (керівник – Ольга Денисова) за допомогою досвідченого наукового співробітника музейних фондів Ірини Міхєєвої.
Цим матеріалом ми відкриваємо цикл, присвячений «Вишиваному дивотвору-2010». У наступній частині «літопису» виставки ми повідомимо вам про перебіг урочистого відкриття «Дивотвору» та лауреатів конкурсу кращих робіт, презентованих в експозиції виставки, у багатьох номінаціях.

Альберт Комарі,
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею


Tags: , ,