Дивізія “Галичина” в запитаннях і відповідях


На фото:
Руслан Бабин; Віталій Мельничук; Леонід Муха (дивізійник, один із тих, чиї відповіді у книзі); Ярослав Сватко (maidan.org.ua)

Сьогодні у 14 корпусі Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича о 16 годині, а потім – у “Literatur Cafe” КМЦ “Українська Книга” відбулася презентація книги “Дивізія “Галичина” в запитаннях і відповідях“.
Проект сайту Майдан за сприяння ВО “Свобода”, полягає у тому, що прямо на сайті кожен бажаючий мав змогу задати питання трьом дивізійникам і отримати відповіді воїнів Дивізії „Галичина” Богдана Маціва, Романа Колісника та Леоніда Мухи. Згодом “запитання і відповіді” було видано у вигляді окремої книги – яку і було презентовано сьогодні чернівецькому читачеві.
(також можна подивитися про презентацію книги на радіо Свобода)


Леонід Муха, дивізійник.

Леонід Муха про своє навчання, роботу і службу у Німеччині:

… Українці були в пошані, повірте мені…

… Як вивезли у Німеччину – то був кращий рік моєї молодості! 1942 рік! Ходив до театру, до оперети, працював на заводі; жив повноцінним культурним життям. Приїхав у відпустку – з двома валізами, у костюмі, у капелюсі …

… Я й до сьогоднішнього дня не знаю що таке фашизм …

… Я там бачив пошану, порядок. На заводі працював – жодних черг навіть у тій же їдальні …

… Уявіть собі: лютий 1945, Німеччина вже явно і остаточно програє війну – а мені після поранення дають місяць відпустки! …

… Вони уміли людей поважати. Молода дівчина, санітарка – каже мені: “дякую вам за мою Батьківщину”. Таке не забувається …

… Прага за 5 років з німецькомовної стала чеськомовною! А ми за 20 років – і все більше русифіковані …

Пан Леонід дуже багато, цікаво й охоче ділився своїми спогадами, надзвичайно цікаво слухати таких людей: і про війну, і про своїх бойових командирів, і про Німеччину, і про культуру, про ставлення до Людини.

Ярослав Сватко – про maidan.org.ua, про історичні проекти, про національну ідентичність, ідеологію, єдність. Дуже цікава і колоритна людина.

Як і очікувалося – надзвичайно цікавий вечір.
Також можна було придбати саму книжечку у Віталія Мельничука (ВО “Свобода”) – і отримати автограф пана Мухи.

Нагадуємо – самі тексти з проекту Дивізія “Галичина” в запитаннях і відповідях завжди можна почитати на сайті Майдан


Tags: , , , ,