Під тиском громадськості дорожники взялися виправляти свої ляпи!


“недостатня глибина підготовки дорожньої основи”


“техніка та фахівці, які ліквідовують дефекти”


“стан люків через рік після капітального ремонту”

Нарешті це сталося! Внаслідок засідання громадської контрольної комісії за якістю виконання ремонтних робіт на дорогах та тротуарах міста на минулому тижні, де розглядалося питання про стан претензійної роботи, дорожники взялися виправляти свої ляпи! Варто зазначити, що немалу роль для пробудження свідомості ряду підрядників зіграли також і «іміджеві» публікації у місцевих ЗМІ, зокрема газеті «Молодий Буковинець».

На згаданому засіданні заплановано провести чергове публічне засідання громадської комісії 2 червня 2009 р., на яке будуть запрошені керівники трьох найпроблемніших дорожніх організацій. Саме тих, які відмовляються ліквідовувати дефекти на об’єктах, які вони капітально ремонтували за бюджетні кошти, згідно даних ними гарантій.

«Громадська комісія наполягає на негайному усуненні дефектів підрядниками за власний кошт, – прокоментував ситуацію Володимир Бешлей, голова контрольної громадської комісії. – В разі, якщо думка громадськості дорожниками буде проігнорована, то діяльність таких організацій в Чернівцях буде припинена! Втім, деякі з цих організацій, дізнавшись про наше бажання провести із ними публічний діалог, все ж взялися ліквідовувати дефекти. Але інколи це проводяться, як-небудь, тож після такого «виправляння» недоліків дорога часто стає ще гіршою, ніж була до виправлень».

За словами Володимира Бешлея, громадською комісією здійснюється постійний контроль за процесом ліквідації дефектів та проведенням якісного ямкового ремонту. Так, під час нещодавнього обстеження ходу ліквідації недоліків на вулицях М.Фрунзе та Ю.Федьковича було встановлено, що підрядник проводив ліквідацію недоліків із порушенням державних будівельних нормативів. Членами комісії зафіксовано, що глибинна вирізу дорожнього полотна для укладання шару асфальтобетону складала 1-3 см, а згідно правил має бути 5-7 см. Крім цього, роботи здійснювалися без застосування спеціальної техніки – катків. Звісно, така якість організації дорожніх робіт знову може вилитися в нові проблеми вже через пів року. Тому комісія припинила зазначені роботи, зобов’язавши організацію підготувати дорожню основу згідно діючих вимог і продовжувати укладення асфальту далі лише під наглядом технагляду та членів комісії.

(с) С.Рубанець, 27 травня 2009 р.

Чернівецьке міське громадське
молодіжне об’єднання
«Спілка Активної Молоді»
(САМ)

——————————-
58000,Україна, м.Чернівці,
вул. Ломоносова,2
тел. 8(0372) 528059.
E-mail: sam-03@ukr.net


Tags: , , ,