До України екстрадовано трьох осіб, які обвинувачуються у викраденні картини Караваджо “Поцілунок Іуди”

За повідомленням прес-секретаря Міністра внутрішніх справ України Ірини Шинкаренко, з Німеччини до України екстрадовано трьох осіб, які обвинувачуються у викраденні картини Караваджо «Поцілунок Іуди».

Обвинувачені – громадяни України, віком від 35 до 37 років, що не мають постійного місця роботи. Зараз вони відповідають на питання слідчих СУ ГУМВС міста Києва. Стосовно них порушена кримінальна справа. Обвинувачені зарештовані судом. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що картину Караваджо «Поцілунок Іуди» (або «Взяття Христа під варту») викрали з Одеського музею Західного та Східного мистецтва у серпні 2008 року. У Берліні 25 червня цього року працівники карного розшуку МВС України спільно з німецькими колегами затримали членів транснаціональної групи, а викрадену картину вилучили у злочинців і врятували від можливого знищення.

Картина італійського художника Мікеланджело Мерізі да Караваджо «Поцілунок Іуди» зберігалася в Одеському музеї з 1920 року. Це єдина робота італійського митця, яка була в Україні. Вартість шедевру оцінюють у мільйони доларів. Наразі її стан потребує реставрації, адже під час викрадення полотна злодії вирізали її з рами і склали, що призвело до значних пошкоджень.

У кінці серпня цього року картину Караваджо «Поцілунок Іуди» повернуто в Україну з Німеччини й передано Міністром внутрішніх справ України Анатолієм Могильовим до Головного слідчого управління як речовий доказ.

На початку вересня картину передано на зберігання до Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Саме у цьому центрі будуть проводитися всі експертизи картини.

ДЗГ МВС України


Tags: , ,