Для боротьби з боржниками у Чернівці запрошують колекторські фірми

До вибивання боргів за тепло у Чернівцях планують залучити професіоналів, які надають колекторські послуги. З однієї із колекторських фірм Києва вже ведуться перемовини про підписання угоди. Про це повідомив перший заступник директора департаменту ЖКГ Василь Манчуленко.

НАК «Нафтогаз України» 2 грудня зобов’язав ДК «Газ України» у терміновому порядку розпочати процедуру відключення від газопостачання підприємств, у яких відсутні закуплені обсяги газу. Під цю процедуру потрапляє міське комунальне теплопостачальне підприємство «Чернівцітеплокомуненерго», яке наразі споживає газ без виділених лімітів.
У листопаді МТК «Чернівцітеплокомуненерго» спожило газу на 6,9 млн. грн., а оплатило через борги споживачів лише 2,2 млн. грн. або 32%. Найбільші борги за послуги централізованого теплопостачання має населення.

Для скорочення боргів і здійснення проплат газопостачальникам МКП «Чернівцітеплокомуненерго» у листопаді виписало рахунки на авансову проплату бюджетним установам. Авансові платежі за послуги теплопостачання здійснили працівники органів місцевого самоврядування, державних установ та комунальних підприємств. 146 робочих груп вели індивідуальну роботу за місцем проживання споживачів щодо забезпечення ними авансових проплат за тепло і погашення боргів. Для активізації стягнення боргів державними виконавцями підприємство передало на контроль обласного управління юстиції виконавчі листи на 326 боржників на суму понад 1 млн. грн., а також подало пропозиції Міністерству ЖКГ щодо надання цільового кредиту через Укрсоцбанк для закупівлі газу.

Однак вжиті заходи не дозволили МКП «Чернівцітеплокомуненерго» мобілізувати необхідну суму коштів для закупівлі потрібних обсягів газу. Тому вже ближчими днями у Чернівцях із споживачами, борг яких за тепло перевищує двомісячний розмір, працюватимуть фахівці-колектори.

(c) Прес-центр Чернівецької міської ради


Tags: ,